| Daydream a întrebat:

E un baiat de care chiar imi place,sau cel putin asa cred...e cu mine in clasa si ne intelegem destul de bine. Mie mi-a mai placut de el si lui de mine,cam acum un an,acum nu stiu daca ma place sau daca place pe cineva sau ma rog, pe altcineva.NU vreau sa afle ca il plac sau ceva,dar vreau sa-l fac sa ma placa,macar putin. Am mai vorbit pe facebook,cateodata a mai deschis si el conversatia,dar nu vreau sa par enervanta tot scriindu-i eu prima(cum am facut de cele mai multe ori). Aveti vreo parere sau ma puteti ajuta cu ceva? Daca da, multumesc mult. Va rog fara comentarii inutile.

4 răspunsuri:
| TeckTonik997 a răspuns:

Atata timp cat iti raspunde frumos, nu in graba, in 2 litere da/nu si te mai intreaba si el cate ceva, nu esti enervanta. Dar nici nu exagera cu mesaje lasate etc. Poate e mai timid, nu e nimic rau daca scrii tu prima, asta e o conceptie stupida ca baiatu' trebuie sa faca primul pas, ca baiatul trebuie sa ceara in casatorie etc.

| baf a răspuns:

Eu zic sa incerci sa il cuceresti cand incepe scoala happy

| msKat a răspuns:

Nu e deloc rau daca ii scrii tu prima. poate e timid.BAFTA

| DauSfaturiBuneRau a răspuns:

Eu zic că dacă sunteți din același oraș, să îl inviți și pe el când ieși tu cu prietenii tăi, ăsta ar putea fi primul pas. Și o să îl bagi în seamă, etc. happy Apoi, să îl inviți numai voi doi să mergeți happy. Sigur nu o să te refuze. Îi spui : Vrei să mergem azi la o înghețată? Mă plictisesc oribil și nu am ce face sad. happy Poate o să mergă. Încercarea moarte n-are!
Baftă!happy