| DaniSks a întrebat:

Fraților, am o relație de aproape un an, cu o fata foarte mincinoasa, ea este cuminte de fel, nu prea a umblat cu băieți și a fost virgina, nu m-a înșelat dar problema la ea este ca minte foarte mult. Vreau sa îmi spuneti dacă cumva problema este la mine, ea așa a zis ca sunt eu prea dur și alege sa ma minta decât sa ne certam. Momentan suntem despărțiți, după ce am prins-o cu alta minciuna de-a ei (am pus-o acum câteva luni sa îsi șteargă instagramul, pentru ca a dat like unui baiat intr-o perioada in care noi am fost certați și nu am vorbit, eu m-am enervat tare când am văzut și am pus-o sa îl șteargă și i-am spus ca dacă îl ia înapoi, nu ne mai impacam niciodată) acum ceva timp ma uitam prin telefonul ei și am găsit ss-uri recent făcute la unele chestii de pe insta (nu era nimic de băieți sau ceva de genul, erau doar postări sau citate), ceea ce înseamnă ca ea îl lua mereu înapoi și când se vedea cu mine îl ștergea și ma mintea ca nu l-a mai luat și ca nu a mai stat pe insta de nu știu cât timp. După ce am prins-o, m-am despărțit de ea intr-un mod nu prea dragut, nu am jignit-o sau sa o lovesc, Doamne ferește, dar ea încerca sa-mi spună sa o iert și sa ma ia in brațe și ii dăduseră lacrimile iar eu am împins-o, am dat-o de pe mine și am gonit-o acasă. Am blocat-o peste tot, ea m-a sunat de la cineva in seara aia și a doua seara, eu am respins-o, i-am zis ca nu ma mai împac, nu mai vreau nimic cu ea și i-am închis in nas. Ma gândeam sa o sun zilele astea și sa o deblochez pentru ca îmi este dor de ea și îmi este și frica sa nu o pierd, sa nu o ia altul pentru ca este frumoasă și mulți băieți o plac, nu puteam sa o știu cu altcineva. Am sunat-o, am vorbit puțin dar m-a dezamagit și acum nu mai vreau nicio împăcare. Vreau sa îmi spuneti si voi ce parere aveți de ceea ce a făcut : A început sa îmi zică ca ea a vorbit cu varul meu cât timp am fost despărțiți, (var cu care ma aveam bine înainte, dar de cel puțin 2 luni eu nu mai am nicio treaba cu el, nici măcar nu mai vorbim pentru ca au fost niște certuri intre noi) mi-a spus ca el i-a dat mesaj și ca ea a vrut sa afle ceva de mine și de aia i-a răspuns și ca nu a vorbit nimic greșit, ca are toată conversația din care nu a șters nimic si ca îmi arată dacă vreau tot ce au vorbit, am văzut conversația și ea vorbea numai de mine și ăla se enerva, ea habar nu avea ca o place și ea pe el spune ca nu îl place absolut deloc, iar când el a început sa se dea la ea, l-a respins și apoi l-a scos și de la prieteni peste tot. Pe mine ma deranjeaza foarte tare simplul fapt ca a vorbit cu el, știa ca eu nu îl mai consider varul meu și ca nu am mai vorbit de mult timp cu el, deci nu prea avea ce sa afle despre mine de la el. Nu mi-a plăcut atitudinea ei, nu trebuia sa ii răspundă deloc și mai ales nu îmi place ca a mai continuat puțin conversația după ce i-a dat primul semn ca o place. Intr-adevăr, nu a vorbit pe "gagicareala " cu el, a vorbit mai mult de mine dar totuși... voi ce spuneti?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Minte mult a fost nevirgina si cine stie ce mai ascunde

| Adry05 a răspuns:

Te mai miri că te minte cu asemenea atitudine scârboasă din partea ta? cine ești tu mă rog să-i interzici să folosească aplicații? dacă dă like ce? înseamnă că s-a dus peste ăla în casă să-l? ești exagerat și mă mir că se mai chinuie să stea să te mintă, eu în locu ei te lăsam în secunda 2 când puneai asemenea pretenții stupide

| darrio2007 a răspuns:

Adica a umblat cu baieti, se urcase si pe tine, ai respins-o, dar e virgina!
Chiar asa de fraier esti sa crezi ca mai este virgina?
Te trec in agenda la rubrica „Fraieri".

| DaniSks explică (pentru darrio2007):

Am zis ca nu prea a umblat cu băieți, a avut doar o relație înainte de mine și viața sexuală și-a început-o cu mine, am fost primul Pt ca mi-a și zis și am și văzut cu ochii mei.

| darrio2007 a răspuns (pentru DaniSks):

„A umblat cu băieți și a fost virgina, nu m-a înșelat dar problema la ea este ca minte foarte mult."
Tu ai scris asta.
Mai ales ca spui ca minte foarte mult. Deci posibil sa minta si in problema virginitatii.
Daca a umblat cu baieti inainte sa fie cu tine, nu se pune problema daca te-a inselat sau nu. Ori nu stii sa te exprimi ori esti prea posesiv. Eu sunt casatorit a doua oara, si sotia la fel. Ce era sa-i fac, sa o omor ca a fost cu altul inaintea mea? Nu stii sa pui problema intr-o relatie. Esti mic, cel putin in gandire.

| darrio2007 a răspuns (pentru DaniSks):

Intre timp ai modificat intrebarea.

| Sofer a răspuns:

Mai omule dacă îți place de ea și îti e frica sa nu o pierzi. nu mai fi asa gelos și las-o în pace. Na ca mai da like la băieți sau la cine știe. Nui bai. Dacă îți arată că te iubește și se poarta frumos cu tine, nu ai de ce sa te desparti de ea. Accepto cum e și nu face greșeli care s-ar putea sa o pierzi pentru totdeauna.

| alexalx1234 a răspuns:

Ce naiba e asta? Asta nu e relație. Degeaba te chinui cu ea. Toate fetele mint aiurea. Caută alta și uit-o pe asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Despartă-te și las-o liberă și fericită. Este cel mai bine pentru ea. Tu nu faci altceva decât să o îngrădești.
Nicio fată n-ar trebui să suporte gelozia, posesivitatea și violența. Fiindcă da, ai fost violent cu ea.
În locul tău mi-aș cere iertare și nu aș mai căuta-o niciodată.

| DaniSks explică:

Oare sunt eu prea posesiv și dur cu ea?‍♂️

| DaniSks explică:

Am uitat sa Menționez ca au vorbit doar o singura data, este doar o Conversație nu au vorbit mai mult gen câteva zile la rând sau săptămâni