| anonim_4396 a întrebat:

e vorba de actulul meu prieten. sambata seara a fost la majoratul unei foste iubite, m-a intrebat daca il las, ca cica daca nu-i dau voie nu se duce, nu l-am crezut dar s-a jurat ca nu se duce. i-am zis sa se duca, eu nu am vrut sa ma duc cu el, cu toate ca imi era cam frica, dar a fost cuminte, mi-au spus persoane de incredere la fel si el mi-a zis "ok, te inselam, nu aflai azi, nu aflai maine, aflai peste o luna, doua si tot aflai. si normal ca te pierdeam instantaneu. si pentru ce? pentru nimic, nu?"problema este ca de cand a fost la majorat mi se pare cam schimbat. e putin mai rece cu mine, l-am intrebat de cateva ori ce are, dar imi spune ca nimic. credeti ca daca a fost la majoratul uneia dintre fostele lui, i-au redevenit sentimentele pentru ea? sau care sa fie motivul? dar.de atunci si eu sunt mai indiferenta cu el.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

BUna,pai probabil ca te-ai schimbat fata de el,esti mai indiferenta,poate nici tu nu observi schimbarea la tine dar el poate observa,si de aceea se comporta asa sau poate ca trece printr-o perioada mai nefavorabila,ori e confuz in privinta sentimentelor care le are.
Ar trebui sa ii arati cat de mult il iubesti,sa nu fi indiferenta,ca atunci si el se schimba fata de tine,ci fa-l sa te doreasca tot mai mult, poate nu are legatura cu fosta iubita schimbarea aceasta, sau cine stie...totusi putina incredere trebuie sa ai,numai sa nu se fi trezit in el un anumit sentiment.
Eu una in locul tau sincer, mergeam cu prietenul meu la majoratul fostei daca ar fi fost cazul, ori impreuna ori deloc.Ca uite eu am fost la majoratul unei colege singura desi el a fost de acord sa merg,desi nu am gresit cu nimic, s-a cam schimbat putin fata de mine si se purta cam ciudat, era suspicios desi nu trebuia.Asa tu orice schimbare vezi la el ai impresia ca gata te-a inselat sau nu mai ii pasa de tine.

4 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @zapacito! Eu în locul tău ori mergeam cu el ori găseam o modalitate de a ieși în altă parte împreună. Dar faptul este consumat, el se poartă ciudat și tu la fel. Până la urmă nu a călcat strâmb, nu ai de ce să-l acuzi. Eu aș zice să încercați să ieșiți la petreceri împreună de acum încolo, să vă distrați împreună să încercați să vă cunoașteți mai bine, așa se consolidează o relație (dar atenție, să nu devii prea posesivă), iar faptul că a fost "cuminte" nu poate fi decât o mare bilă albă pentru el. Sunt convinsă că totul va fi bine în continuare.
O zi cu zâmbet să ai și mai succese!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cel mai bun mod de a afla, este sa porti o discutie cu el. O discutie obisnuita.in care sa.i spui ce simti.happy Succes, si trimite.mi un pm (private message) in care sa-mi spui cum au decurs lucrurile.:*

| xena_1013 a răspuns:

Faza este ca resentimente tot are,asta este opinia mea, dar incearca sa porti o discutie cu el, spune-i ce simtinu ar trebui relatia voastra sa se destrame fara motiv sau mai bine zis pe banuieli:*

| ionutzzz90 a răspuns:

Poate s-a indragostit de alta fata!