| Andrada05 a întrebat:

Este o treaba mai complicata. Mi.e imi place de un baiat cu care am mai fost impreuna si nu stiu cum pot sa il uit mai repede.
De cand ne-am despartit nici macar nu ma mai saluta cand ma vede la scoala.

6 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Dupa o despartire, comportamantul fiecaruia tine de nivelul "intelectual": face dupa cum il duce capul. Cat priveste uitarea unei relatii, timpul o poate rezolva, dar partial.

| Azµre a răspuns:

Îl ignori, îți vezi de viață mai departe.

| Zenit313 a răspuns:

Dragostea este eterna!
Daca il uiti, inseamna ca NU a fost dragoste...

| Liliana1981 a răspuns:

Ignora-l si tu.

| Smile3 a răspuns:

Sunteti in aceeasi clasa?!

| Deeeni a răspuns:

Pff asa mi s-a intamplat si mie... Uite cum trebuie sa faci :
1. Ignoral cat poti tu de mult.
2. Daca te saluta intr-o buna zi nu-i raspunde deoarece isi va da seama ca inca esti topita dupa el si va revenii din nou la un moment dat.
3.incearca sa pui ochii pe altcineva.
4.Succes (eu am facut total opusul la aceste sfaturi si ''m-am dus naibi'' asa ca te rog ai grija ce faci cu el ca nu sunt pentru mine sfaturile o sa vezi consecintele mai incolo daca te gandesti intruna la el...
Pup:*