| cristal_7578 a întrebat:

este posibil daca iti vine menstruatia...sa fii insarcinata? am vreo 2 luni mi-a intarziat 15 zile. mi am facut un test d sarcina si a iesit negativ... apoi la cateva zile mi-a venit si menst. e posibil sa fiu insarcinata? simptome nu am avut... asa ca va rog dati`va cu parerea:*:*

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca poti fi insarcinata daca ai avut doua menstruatii normale. Oricum, poti sa-ti mai faci un test de sarcina pentru siguranta.

15 răspunsuri:
cami
| cami a răspuns:

Nu stiu de unde a aparut valul asta cu "menstra peste sarcina". Acum 100 de ani, iti venea gata scapai de-o grija. Dar trebuie luata in calcul. Vecina mea a avut menstruatie ( peste sarcina ) pana la 4 luni. Era prea tarziu... Dar acum nu regreta.
Niciodata n-o sa pricep. Inainte... nu te gandesti?!

| SweetCandy a răspuns:

In primul rand ca in timpul sarcinei nua i menstruatie, poate fii o scurgere asemanatoare insa lipsita de simptomele menstruatiei! in concluzie daca ai avut dureri de sani sau dureri ale abdomenului inferior inseamna ca a fost menstruatie, in concluzie nu esti insarcinata + ca ytestele au iesit negative! intarzierea poate fii o dereglare hormonala sau din cauza stresuluibig grin

sanatate!

| SweetCandy a răspuns:

Aia nu e menstruatie e un soi de scurgere care se aseamanabig grin intelegeti si voi menstruatie nu e! e tot sanga insa nu se numeste menstruatie!

| cristal_7578 explică:

Fetelor vreau sa va spun ca menstruatia m-a tinut normal 5 zile cum ma tine pe mine...si nu si-a dat drumu in mine doar ca ne-am jucat putin...si eram ft stresata... oricum o sa imi fac si un al 2 lea test.mersi pentru raspunsuri.

| twidi a răspuns:

Daca ai avut ciclu nu esti. Dar unele femei au si sunt si insarcinate.Depinde si de organism.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai jucat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ramane insarcinata chiar daca a venit ciclul, nu este regula desigur, daca actul sexual s-a consumat cu 5 zile sau mai putin, inainte de venirea ciclului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi.
Da, poate sa vina ciclul daca esti insarcinata. Fa un test inca odata dimineata si ai sa scapi de dubii happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Îmi dau cu părerea: mergi la un consult ginecologic, întârzierile astea nu sunt sănătoase: sarcină, chist ovarian, cistită, etc.
Dacă nu se confirmă sarcina în urma controlului ginecologic, consultă și un medic endocrinolog pentru dozările hormonale.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sweetcandy in timpul sarcinii poti avea mentra, in prima parte a sarcinii, vecina mea a facut 3 copii asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e posibil sa fi isarcinata cind nu iti mai vine ciclul vreo doua luni esti insarcinata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun raspuns ti-l poate da medicul noi ne dam cu parerea dar cel mai bine te duci la medic si asa afli ce ti se intampla un medic iti zice sigur ce ai asta e parerea meawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt cam in situatia asta, dar mai bine ma duc la doctor si aflu dar nu cred ca e motiv de ingrijorare ca nu si-a dat drumu in mine, pana la urma mi-a venit ciclu, dar mai e si mama care imi zice ca e posibil asta sa fiu insarcina sa fi pierdut copilu si sa fie inca in mine normal si ca ar trebui sa fac chiuretaj, dar e imposibil.

| popamihaela a răspuns:

Fa un control ginecologic si sigur iti va spune!

| leeni a răspuns:

Salut.nu cred ca ai ramas insarcinata, stai linistita.