| Ella6991 a întrebat:

Este prima data cand dau si eu pe aici. Am o mica intrebare.de cateva zile plac un baiat. ne intelegem super. glumim radem, eu mereu ma dau pe langa el. si el pe langa mine dar mai mult ca prieteni. eu vreau ceva mai mult. ce ar trebui sa fac stiind ca el nu ma place. suntem diferiti cu mult, dar nu vreau sa ma las big grin

4 răspunsuri:
| lia a răspuns:

Eu iti recomand sa vorbesti cu el. Depaseste emotiile si temerile si, atunci cand observi ca este momentul potrivit, spune-i ca-l placi. Ii poti spune ca iti place modul lui de a fi si ca ai vrea sa-l cunosti si in alte ipostaze, mai intime. Ca ai vrea sa-ti ofere o sansa. Si daca spune ca sunteti destul de diferiti, ii poti spune ca opusele de regula se atrag.

| Diavolulestefemeie a răspuns:

Poi sti ce se spune cei care sunt diferiti se atrag mai mult smug
Poi fa tu primul pas.
Sa spunem ca intr-o pauza u cu el si cu inca un grup de pr."tu propui sa va jucati [adevar si provocare] si ii spui unei prietene cu care te intelegi cel mai bine daca "provoaca ea sa-l puna pe el sa te sarute" smugSi at o sa-ti dai seama daca te place smug[nu ca pr ci ca ceva mai mult smug]

Pa`pa

| seby8873 a răspuns:

Pai poti incepe prin a vorbi cu unul dintre prietenii lui cei mai buni sau cu o prietena de a ta care sa ii spuna lui ca iti place de el si ca ai vrea ceva mai mult decat just friends. Sau fa tu primul pas daca el e mai timid sau stiu eu, are frica de respingere din partea ta daca face el primul pas. Daca continuati sa fiti bff nu o sa terminati bine deoarece o sa ajungeti sa fiti sury si bro (sora si frate) iar tu nu vrei asta, pentru ca va intelegeti foarte bine si asta in unele cazuri poate dauna relatiei voastre de prietenie. Asa ca dai inainte. SUCCES

| Nutza_7228 a răspuns:

Salut. bravo nici nu tebue sa te lasi. cine stie poate poate se va primi ceva intre voi. incearca sai fii cel mai apropiat prieten.sa te aiba la inima.si cine stie se va primi! bafta ...credema am urmat si eu acest sfat si a mers ...si teal recomand si tie.happy