| DeDe_6872 a întrebat:

Este un baiat de care imi place mult si in plus ma si sarutat vara trecuta iar acum mi-a cerut sa ma combin cu el, dar, mie oarecum frica pentru ca nu stiu ceia ce simte pentru mine cu adv, si nu imi pot da seama daca e la vrajeala(faza cu comb) si nici nu as vrea sa sufar. Ce sa fac? Fundita big grin

Răspuns Câştigător
| allynna17allynna a răspuns:

Incearca macar cateva zile sa vezi cum se comporta si da`ti seama din atitudinea lui. si ink un sfat nu pune prea multa dragoste pana nu te convingi ca e ceva serios

ai grija de tine:*

7 răspunsuri:
| Allexis a răspuns:

Nu ai cum sa afli decat daca incerci sa fii cu el, nu-i asa? Vrei sa afli, accepta si "combina-te". Probabil vrea sex si dupa cateva luni va despartiti, dar... incearca. happy

| Lummy a răspuns:

Tre' sa vb sincer cu el...sa il intrebi ce simte pentru tine, ce ganduri are cu tine.risca-te:*

| Unffox a răspuns:

Sa te " combini " [ ce cuv. de 2 lei folositi si voi ] nu inseamna sa te casatoresti/logodesti =]]

De ce o iei asa in serios? O "combinatie" ar trebui sa fie funny si sa vedeti si voi cam ce presupune si altceva decat o pritenie + faptul ca cunosti pe cineva mai bine. Nu o lua cu sentimente adevarat, etc. pentru. ca e imposibil sa iubesti cu adevarat acum.

Nu iti spun sa accepti, daca nu vrei sa te omplici cu el, dar personal te sfatuiesc sa fii mai deschisa. Un "da" nu aduce decat posibilitati, si eventual experienta.;]

Daca vrei sa mai vorbim lasa-mi un mesaj... ^^

| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa ai o discutie serioasa cu el si sa vorbesti cu el despre asta, la ce te astepti tu de la el si ce asteapta el de la tine.

| SwiTc3r a răspuns:

Eu is de acord cu ally! dai ei fundita fiindca este logic! ai grija de tine

| chiseady_7217 a răspuns:

Dupa parerea mea poti sa faci doua lucruri.ori incerci sa afli adevarul, sa il intrebi ce simte pentru tine.sau poti sa fii cu el pentru cateva zile si afli astfel cum se compoarta cu tine. oricum.tu il cunosti mai bine decat noi happy succes si sper sa ii pese de tine

| armonica a răspuns:

Daca nu incerci pierzi...si eu am pierdut mult din cauza asta.incearca si apoi ia o decizie