| anonim_4396 a întrebat:

deci, povestea e urmatoarea big grin :imi place de un baiat, iar el acum ma suna in fiecare zi si mi zice ca vrea sa avem o relatie serioasa, ca lui ii e dor de mine si abia asteapta sa ma vada... faza e ca eu acum o luna si ceva am fost la el acasa, ne-am sarutat, ne-am jucat, si el tot vroia sa o facem dupa aia..eu i am spus ca nu sunt genul, ca nu vreau aventuri. dupa aia el a trebuit sa plece din tara si nu am mai vorbit, iar acum a revenit si imi spune toate astea, ca i-a fost dor de mine si ca daca ar fi sa avem ceva serios el chiar s-ar bucura, ca ii place si cum arat, si felul meu de a fi..si mie imi place de el, dar nici nu am incredere in mine acum si mi-e frica sa ma combin cu el, sa nu mai sufar dupa aia. Cand l-am cunoscut prima data aveam mult mai multa incredere in mine, si eram mai tupeista, acum m-am blegitlaughing nu stiu ce sa fac.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca tipul vrea ceva serios, incearca si vezi poate va merge relatia...de suferit, toti avem parte de suferinta in viata

| Vix999 a răspuns:

N-ai cum sa te feresti de suferinta. Faptul ca in viata totul e riscant si generator de esec, este ceea ce o face frumoasa. Traieste-o la maxim ca e singura pe care o ai. Atata doar ai grija cu sexul (nu pana nu esti pregatita si NU fara sa te protejezi mereu!), Have fun!

| Yubarel a răspuns:

Buna!
Hai sa fiu direct si sa pun o intrebare ciudata.
Te iubeste sau doar vrea sa fie cu tine sa ti-o puna si dupa sa iti dea papucii si sa se duca dupa alta, tinand cont din spusele tele de mai sus si citez "faza e ca eu acum o luna si ceva am fost la el acasa, ne-am sarutat, ne-am jucat, si el tot vroia sa o facem dupa aia" de aici reiese ca el vrea sa fie cu tine doar pe interes, nu ar vrea sa aiba o relatie serioasa cu tine, o relatie serioasa nu este intotdeauna bazata doar pe sex, trebuie sa stiti ce simtiti unu pentru celalalat nu ne-am vazut, ne-am sarutat, hai treci in pat. Nu asa se face. Mergand pe tema asta cred ca cel mai bine este sa iti cauti un prieten care sa te iubeasca si cu care sa va impartasiti sentimentele unul fata ce celalalt. mai mult nu stiu ce sa iti spun..mult succesc in ceea ce faci si sper sa nu faci vreo prostie si sa regreti mai tarziu. Fundita?happy

| anonim_4396 explică (pentru Yubarel):

Pai oricum imi place de el, si in perioada urmatoare nu cred sa ma indragostesc de altul...si ma gandesc ca mai tare as regreta mai incolo daca nu as face-o, si decat sa raman cu frustrarea ca nu m am combinat cu el. oricum, ce as avea de pierdut? da nah, faza e ca sunt mai timida.

| Yubarel a răspuns:

Alexandra te inteleg perfect, eu iti spun sa faci ce vrea inimioara ta nu ce vrei tu, si daca crezi ca asa e bine atunci numai sta pe ganduri si da drumul sentimentelor. Stai o perioada cu el si vezi ce se intampla cum decurg lucrurile, daca este pe interes sau chiar simte ceva pentru tine. Daca are sentimente pentru tine si ti le arata si te iubeste cu adevarat Felicitari ai obtinut ce ai cautat. Dar daca raspunsul este negativ aici este o problema, in functie de cum priviti relatia pe care urmeaza sa o aveti. Mult succes in contiunare si numai bine, sper sa obtii ceea ce iti doresti.

| Yubarel a răspuns:

Buna din nou. Alexandra eu zic sa faci cum e mai bine, si sa nu regreti m-ai tz, si eu am fost m-ai timit, si imi stii povestea deoarece si tu m-ai ajutat.
Nu lasa asta sa treaca ca e posibil sa regreti m-ai tarziu. La mine nu a functionat a fost un raspuns negativ, dar asta este in viata m-ai si suferi. Ia o decizie buna si nu fa ca mine. Mult succes si sper sa fie bine pentru tine :*

| anonim_4396 explică (pentru Yubarel):

Imi pare sa aud asta.ce sa zic...de aia ti-am zis la urma ca cel mai bine e sa faci cum simti si sa nu te iei dupa altii.da ce ti-a zis? nu e nici o sansa?

| Yubarel a răspuns:

Nope, se pare ca in tot acest timp a fost m-a considerat doar un simplu amic si nimic mai mult. Oricum Succes.