| Itstimetosayhello a întrebat:

Buna!

eu il plac pe un baiat f mult(de vreo 6 luni), care el e sportiv de performanta, dar are prietena, cu care se tot ceara o data la cateva zile, din ce in ce mai des in ultima vreme.Am zis ca nu ii voi zice pana se despart definitiv, dar in ultima perioada ma framanta foarte mult aceasta grija ca el nu stie.Am vorbit cu cineva care mi-e apropiat si mi-a zis ca ar fi bine sa-i zic(e chiar o persoana mai in varsta decat parintii mei, deci are experienta). Eu am zis sa fac rost de nr lui de tel si ca preferabil ar fi sa-i zic in fata, daca e posibil, nu la tel sau pe facebook sau prin sms.Sa ma intalnesc cu el si sa-i zic.

Am si gasit un motiv pentru care sa imi dea nr lui, de fapt mama l-a gasit, e un motiv destul de serios, nu e o chestie zisa la misto, cum ar fi.Am zis sa ii zic asa, intr-o perioada in care e certat cu prietena, sa ii zic:"am sa-ti zic ceva, ceva ce tin in mine de ceva vreme, si care ma framanta din ce in ce mai mult ca nu stii despre ea...eu te plac". din care mi-am dat eu seama(si nu doar), si el ma place, sau sa nu zic ma place, cred e e prea mult zis, dar ii sunt draga, ma simpatizeaza. Ce sa fac, e bine cum am zis eu sa-i zic? daca se supara o sa il intreb cum s-ar simti el in locul meu...
eu ii zic ca sa scap de o ceva care ma framanta, ca pentru a fi prietena lui, eu zic ca trebuie intai sa fiu fff buna prietena cu el

Răspuns Câştigător
| AlinaaAli a răspuns:

Buna.
sa iti spun sincer eu nu prea sunt de acord cu ceea ce vrei sa faci,in sensul ca nu mi se pare normal sa te bagi intr-o relatie! din moment ce are prietena,ar trebui sa mai astepti pana sunt despartiti definitiv si abia apoi sa "actionezi"
sunt sigura ca nici tie nu ti-ar placea daca cineva s-ar baga asa in relatia ta!
dar, daca spui ca relatia lor nu mai merge deloc si ca tot timpul sunt certati si despartiti inseamna ca in relatia aia nu mai exista iubire si ai putea sa incerci sa discuti cu el, iar fraza pe care ai scris-o si ai zis ca vrei sa eu spui mi se pare destul de ok!
sper doar sa nu te refuze ca o sa fi dezamagita!
bafta!

| Itstimetosayhello explică (pentru AlinaaAli):

Ok,mersi frumos
pai nu vreau sa fac primul pas spunand-i ca il plac,vreau doar sa stie si el si sa fiu f buna prietena cu el,pentru ca e un baiat super, dupa aceea in viitor daca o merge, poate o sa fiu mai mult de atat.Eu sunt destul de buna prietena cu el,dar nu foarte,foarte,foarte buna,adica m-am vazut de cateva ori pana acum,si l-am vazut la niste concursuri,ca la un suc/cafea nu am iesit,el sigur nu banuieste nimic,am vorbit cu el strict de antrenamentele lui, de scoala, etc.

| Itstimetosayhello explică (pentru AlinaaAli):

Problema e sa nu se supere ca ii zic ca il plac

| AlinaaAli a răspuns (pentru Itstimetosayhello):

Nu are de ce sa se supere,stai linistita!
poate o sa se bucure, dar de suparat, nu vad de ce s-ar supara.stai linistitawinking

| Itstimetosayhello explică (pentru AlinaaAli):

Ok,superr,e bine happy

| AlinaaAli a răspuns (pentru Itstimetosayhello):

Sa imi spui si mie cum a fost pana la urma tongue

6 răspunsuri:
| xBiiaM a răspuns:

laughing. rolling on the floor. Cat de aiurea! Daca are prietena de ce te bagi? Maree lucru, se cearta, dar tot se impaca. laughing. Esti penibilaa raised eyebrows Te bagi ca musca-n lapte, si apropo! Nu s-a suparat pentru ca nu are de ce. Hai imi dai o funda? laughing Si cauta-ti si tu pe cineva fataaa! Cineva care e singur, sa nu te complici atat! laughing