| anonim_4396 a întrebat:

Buna,eu plac un baiat iar el nu stie si este foarte dragut,nu spun deunde este si cine este laughing,oricum,eu vreau sa aflu intr-un fel daca el ma place,si uneori ba chiar si plang ca vreau sa fiu cu el crying, va rog nu radeti.Ce pot face ca sa pot afla daca si el ma place.Il am prieten pe facebook.

10 răspunsuri:
| Cristiann25 a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie rusine pentru ca e foarte usor sa apesi un buton. Daca ar trebui sa-l saruti ce ai face, ai pleca acasa?
Curaj!
Nu recomand ce te sfatuiesc acum dar pentru cei timizi merge mereu:bea ceva cat sa te ametesti putin si apoi o sa vorbesti tu cu el, o sa-l bagi in seama pentru ca o sa prinzi curaj!
Te pup!

| Pişcoţica a răspuns:

Păi incepe prin a-i da like-uri, comentarii( dar sa nu bata la ochi ), va vedea ca " l-ai observat ", si poate va face el primul pas. Daca nu ţine aşa, atunci intreaba-l tu ce face, comportă-te normal până când veţi incepe să comunicaţi mult şi des.

Cheers, Pişcoţica!

| anonim_4396 explică (pentru Pişcoţica):

Mi-e rusine sa i dau like-uri laughing

| Pişcoţica a răspuns (pentru anonim_4396):

Fă-ţi curaj! nu cred că muşcă laughing. si pana la urma, ce? e o ruşine să placi pe cineva? raised eyebrows

| anonim_4396 explică (pentru Pişcoţica):

Ai un mesaj de la mine, privat

| SElenaAlina a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai sa stii ca nu ajungi nicaieri cu rusinea, daca il placi cu adevarat trebuie sa iti faci curajhappy

| Pişcoţica a răspuns (pentru anonim_4396):

Am inteles perfect situaţia. Stai liniştită, va fi bine.

| sharlyn a răspuns:

Imi pare rau pentru tine, dar si eu sunt in aceiasi situatie exact ca si a ta, credeam ca sunt singura...eu i mai dau cate un like la o poza ar trebui sa o faci si tu, si mie la fel imi e rusine sa intru sa vorbesc cu el nu cred ca e rusine e teama. Off ce nu as da sa-l am love struck dar nh asta e. Nu cred ca ti-am fost de mare ajutor dar nh sa nu crezi ca esti singura care esti in situatia asta. Ceau! happy

| SElenaAlina a răspuns:

E foarte simplu, incearca sa il saluti cand il vezi pe facebook.Intra in discutie cu el, daca vezi ca vorbeste cu tine destul de dezinvolt inseamna ca te place.Sau cel mai bine, spune-i ca il placi.

| anonim_4396 explică (pentru SElenaAlina):

Cum sa i zic ca il plac :O