| anonim_4396 a întrebat:

eu sunt q prietenul meu de 6 luni si el m-a intrebat daca sunt pregatita sa facem dragoste...eu nu stiu ce sa-i zc nu stiu cum o sa fie deoarece eu inca sunt virgina am 17 ani j nu stiu daca sunt asa de pregatita cum el crede.cand sunt langa el j ne "iubim"ma excita foarte tare. ce zc oare merita sa fac pasul asta? ar trebui sa ma gandesc mai bine? k sincer eu ma tot gandesc cum va fi daca ar afla parinti mei ca am facut-o q el. ce credeti ar trebui sa nu mai gandesc asa?

16 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sezi numa` cuminte la locul tau, inca vreo2, 3 ani, cel putin! Pana atunci, pune mana de afla, invata din ce esti facuta si cum functionezi, citeste bine despre PETTING, ai mare grija la igiena mainilor lui!, daca te Excita foarte tare!,... si nu te lasa pacalita,, orice ti-ar spune!, ca altfel o sa regreti Amarnic, mai tarziu! SI, orice ar fi, cand o fi, sa nu care cumva sa faci sex fara PREZERVATIV! ...Ar fi Pacat sa te imbolnavesti din Prima! Iubeste-te si respecta-te pentru tine!, nu doar de frica parintilor, DA?! Success in rezistenta! Sa stii ca te Poti Simti MInunat si FARA SA IL LASI IN TINE! = PETTING!

auran
| auran a răspuns:

Mai asteapta - vei sti atunci cand vei fi pregatita
dar, trebuie sa vorbesti cu el si sa-l rogi sa nu te mai preseze cu intrebarile de genul daca "esti pregatita?" el oricum este pregatit tot timpul
ce ar spune parintii ar conta mai putin pentru tine in viitor - faptul ca ai facut-o si nu erai pregatita cu siguranta va conta cel mai mult

| want2bMajestic a răspuns:

Dc iti implici parintii in viata ta intima? nu inteleg...ai 17 ani...inca un an sie esti major. deci... ori il iubesti p bf tau, ori nu ai incredere in tine

| want2bMajestic a răspuns:

Apropo.este viata ta...nu are nimeni voie sa iti zica c sa faci... u decizihappy

| MisterKat a răspuns:

Fa-o in momentul in care simti ca vrei sa o faci si cu cine vrei sa o faci, daca el nu intelege, da-i papucii! happy

| rebeka_3345 a răspuns:

Poi draga mea... tu hotarasti pentru tine, u sti cand esti pregatita...nu pr tau! deoarece baieti cred ca suntem pregatite din prima! nu te lasa condusa de el, ca poate o sa-ti para rau apoi... da faci pasul asta. este totusi un pas important... daca te exciti asta nu inseamna ca esti pregatita sa faci pasul cel mare...
pana la urma parinti tai nu au cum sa afle daca pastrati secretu
dar e vb de faptul ca s-ar putea sa ai remuscari
nu te grabi...este timp pentru tot

| andi a răspuns:

Intai il respect pe prietenul tau k a rezistat 6 luni fara sa faca nimic cu tine, cred ca ia bromura de fiecare data cand se vede cu tine, dar saracul intelege-l si pe el k sufera... daca tu crezi si te simti atrasa din toate punctele de vedere fata de el, poti sa iti incepi si viata sexuala, nu e nimic rau in a va da unu altuia placeri...mai ramane cum sa va feriti...de boli de parinti de barfe...etc.bafta in luarea unei decizii!winking

| bibitza a răspuns:

Nobody esti preot cumva?
eu zic sa o daci cad te simti pregatita... daca simti ca il iubesti si simti ca si el tine la el nu vad ce te-ar impiedica.parinti tai? ar trebui sa le povestesti despre iubitul tau, sa stie despre relatia ta si nu cred ca ar mai zice ceva daca ar stii despre voidar gandeste-te bine...Nobody are dreptate pe o parte... s-ar putea sa iti para rau mai tarziu daca nu ai facut-o intr-adevar cu pers potrivitawinking

| AllenTJ a răspuns:

Sti care e problema? Ca dupa ce ti-o tragi cu el poate sa se plictiseasca si tu sa plangi dupa aia, sau macar daca vrei sa o faci sa o faci intr-un mod romantic ca doar e prima data, si asta nu se uita niciodata. Eu zic sa nu ti-o tragi cu el, parerea mea (Daca ai facut-o sa imi trimit un pm sa imi zici daca te-a parasit, si daca ziceam bine, vreau sa vad daca citesc bine oamenii)

| ema_7550 a răspuns:

Daca ai indoieli n-o face...vei stii singura atunci cand va fi momentul caci iti vei dori asta... nu are rost sa-ti incepi viata sexuala doar pentru ca vrea el sau pentru ca aveti deja o perioada de timp impreuna.nu asta conteaza! Daca nu esti pregatita pentru pasul asta s-ar putea sa ai si mai multe indoileli dupa.intrebari de genu "oare am facut ce trebuia?","ce se va intampla daca ne desp?" etc...eu cred ca ar tb sa mai astepti si sa-i explici prietenului tau ca desi il iubesti nu esti inca pregatita pentru acest pas. daca te iubeste va intelege si te va astepta. te pup.ai grija de tine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca te mariti cu el fa-o. daca nu cei vei spune viitorului tau sot, pe carel vei iubi poate atat de mult incit vei fi vrut sa fie el primul? te exciti ca hormonii isi fac treaba. dar mintea, mintea ce spune?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai linistita si explica-i ca iti poti da seama si tu cind ai sa fii pregatita

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu parintii ci tu ar trebui sa hotarasti. E totusi o problema delicata.Cred totusi ca ar trebui sa te gandesti bine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Parerea mea sinker... asteapta sa il cunosti mai bine sa afli cat mai multe lucruri...6 luni totusi nu e un timp prea lung pe care il aveti impreuna... e de respectat si faptul ca iubitul tau tea asteptat 6 luni...si daca totusi vrei sa ii arati ca il iubesti mai existat si alte metode de sex...winkingnu traim in evul mediu ca sa ne fie rusine si sa recunoastem ca practicam lucrurile astea.winkingsmile si gandeste`te bin:*

| anonima4all a răspuns:

Buna! eu zic sa te mai gandesti pana sa faci pasul asta... dar daca u crezi ca e momentul sa faci asta, fa-o. dar sa nu regreti dupa aceea si sa te gandesti la ce ar spune parintii tai... u fa ce crezi! ( daca nu ti-am fost de ajutor, mai asteapta rasp si ale altora) succes! pup

| corinaa37 a răspuns:

Mai asteapta nu te grabi vezi daca si sentimentele lui corespund cu ele tale sa nu te foloseasca doar