| AmandaLove4ever a întrebat:

Buna fetelor, am nevoie de o parere din partea voastra, am un prieten de aproximativ un an, nu locuim impreuna dar ne vedem destul de des, eu cred ca ne iubim, dar nu ne spunem asta inca. Cateodata stam seara in pat si pur si simplu nu pot sa ii spun ca il iubesc. Oare de ce? Eu nu vreau sa astept pana imi spune el pentru ca a a avut o prietene 4 ani de zile si l-a inselat si s-a casatorit cu altul si probabil nu a trecut complet peste.

7 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Nu poti sa ii spui ca il iubesti pentru ca tu nu o faci. Simti o oarecare afectiune fata de el insa nu este ceva deplin. Daca traiesti ceva cu totul pasional, din primele clipe sentimentele te coplesesc, pentru ca asa este iubirea, ceva coplesitor, nu un sentiment calm, linistitor.

| AmandaLove4ever explică (pentru Artemisia):

Eu il iubesc, chiar o fac, cateodata poate doar mi-e frica de reactia lui, doar pentru. Simplu fapt ca eu cred ca e posibil ca sentimentele sa nu fie reciproce.

| Sfatuitoarea01 a răspuns (pentru AmandaLove4ever):

Sunteti de un an impreuna, sentimentele sunt reciproce!

| Emilian65 a răspuns:

Lasa-l in pace sa treaca peste deceptia care a avut-o cu fosta prietena.

| AmandaLove4ever explică (pentru Emilian65):

Pai cat? A trecut un an de cand e cu mine si un an de cand s-a despartit de aia!

| seth2016 a răspuns:

Buna,

Nu sunt fata. Dar are importanta?

Poate ca a depasit sau poate nu o sa uite niciodata. Nu poti controla asta.

Fiecare cuplu are un ritm al sau. Pana sa-i spui ca il iubesti ii poti spune altceva (fiind autentica, in acord cu ceea ce simti): imi place sa fiu cu tine, ador sa fiu cu tine, cuvintele tale ma fac sa...
Nu sunt prea poet azi, sorry. Dar cred ca ai prins ideea. Poate deja ai facut-o.

Cand o sa vina Te iubesc-ul o sa vina de la sine. Nu o sa simti nicio frica si nu o sa te gandesti daca sa spui sau nu.

Pe de alta parte stiu si cupluri in care lucrurile nu sunt spuse, dar sunt traite, se simt. S-au spus fara cuvinte. De la te iert pana la te iubesc.

Bafta!

| Biu009 a răspuns:

Nu poti sa ii spui pentru ca nu il iubesti. Incerci sa te convingi pe tine, pentru ca sunteti de asa mult impreuna si crezi ca e normal sa il iubesti.