| Selinapisi a întrebat:

Buna fetelor daca am facut dragoste cu iubitul meu la 2 zile dupa ce mi s-a terminat menstruatia iar dupa 2 zile mi-a venit doar o pata maronie inchisa ce inseamna?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Acea pata a reprezentat o manifestare intarziata a unui rest de menstra ramasa de la menstruatie. In cazul in care sexul are loc in primele 5-7 zile ale unui ciclu menstrual cu o durata medie in jur de 28 zile, probabilitatea de sarcina este extrem de mica fiind de maxim 3-5%. Te poti linisti fara discutie deoarece teoretic nu poti ramane insarcinata asa cum complet gresit ti-a raspuns Awwr_Mily_1990. Multa sanatate.

| Emilian65 a răspuns:

Daca actul sexual a avut loc la doua zile dupa menstruatie, atunci nu-ti face probleme de sarcina. Acea pata de care vorbesti a aparut ca o reactie a organismului tau in urma actului sexual.

| Klandestin a răspuns:

Numa voi stiti ce ati facut

| Awwr_Mily_1990 a răspuns:

Ce poa' să însemne? Faci dragoste dar nu te documentezi de loc înainte?
Uite ce înseamnă și nu o zic din experiență ci pur și simplu citesc...da deci daca ai făcut asta neprotejat și s-a terminat în tine atunci ești mămică! Pentru ca dacă nu aștepți 10 zile după menstruație asta e, soarta, mai citește și tu și vorbește cu mama ta ...nu e ceva rușinos

| Awwr_Mily_1990 a răspuns:

:*

| Selinapisi explică:

Nu s-a terminat in mine si am facut neprotejat asta ma pune pe ganduri cat despre mama nu vorbit niciodata deschis cu ea incercat si orice ii spun ii spune si tatei.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Selinapisi):

Citeste cu atentie urmatorul raspuns : Trebuie sa intelegi ca pentru a se realiza o sarcina nu este suficienta doar existenta spermei, mai trebuie inca ceva indispensabil, este nevoie de ceva mult mai important pentru a putea sa se nasca o sarcina si anume trebuie sa existe obligatoriu un OVUL VIABIL. O sarcina se formeaza/realizeaza doar in urma fecundarii unui ovul de catre un spermatozoid. In lipsa unui ovul viabil devine imposibila procreerea. Daca nu ai stiut pana acum, afla ca o femeie poate ramane insarcinata doar daca ajunge sperma in vaginul ei in PERIOADA FERTILA. In afara acelei perioade nicio femeie nu poate ramane insarcinata indiferent de cantitatea de lichid preejeculator sau sperma care ar putea ajunge in preajma sau in vaginul ei. Tu erai inca foarte departe de perioada fertila, deci nu exista posibilitatea de a ramane insarcinata. Multa sanatate.