| ynyeny21 a întrebat:

Bună! Folosesc Midiana Zilnic (anticoncepționale) și am avut contact neprotejat de 3 ori în aceeași seară în săptămâna a 3-a de tratament cu anticoncepționale. Există vreo șansă să rămân gravidă? Menționez că în acea seară am luat pastila cu aproximativ 2 ore întârziere.
Mulțumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| iulia0514 a răspuns:

Bună, da există riscul unei sarcini pentru că în prima lună trebuie folosită protecție suplimentară (prezervativ) și anticoncepționale trebuie luate în fiecare zi la aceeași ora!

| ynyeny21 explică (pentru iulia0514):

Chiar dacă nu a ejaculat în mine?

| iulia0514 a răspuns (pentru ynyeny21):

Mereu exista un risc chiar dacă nu a ejaculat în vagin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar rău te-a mâncat. De 3x într-o seară?

| ynyeny21 explică (pentru anonim_4396):

Așa e în tinerețe?

| anonim_4396 a răspuns (pentru ynyeny21):

Si tinerețea asta înseamnă sa iti bați joc de tine? Cu riscul de a naște înainte de vârsta pe care ți-ai propus-o? Cu riscul de a lua vreun BTS? De a dezvolta alte boli, ciuperci în vagin sau mai știu eu? Un pachet de durex costa 20 RON si sunt trei prezervative în pachet ( fix de câte ori ai făcut tu). Dacă nu cumva vrei un pachet de prezervative extra 40 de bucăți. Pentru fete/femei isterice.

| AmandinaDragan a răspuns:

Ai sa-ti distrugi sanatatea. Stii ce contin pastilele Midiana Zilnic?

| ynyeny21 explică (pentru AmandinaDragan):

Acestea mi-au fost prescrise de medicul ginecolog ca tratament, nu ca metodă contraceptivă suplimentară.