| diana93 a întrebat:

Funda! referitor la intrebare mea acum cateva zile.care suna ceva de genul "daca am sanse sa raman insarcinata deoarece m-am jucat cu prietenul meu si nu stiu daca a eliminat acel lichid(nu mai stiu cum se numeste) pe langa vagin". asa v-am ascultat sfatul si mi-am luat un test si a iesit negativ (slava Domnului)dar faza e ca tot nu mi-a venit menstruatia si mi-a intarziat o saptamana si 2 zile. din ce cauza ar fi? multumesc de raspunsuri

Răspuns Câştigător
| nordka a răspuns:

Rezultatul la testele de sarcina sunt cel mai clar interpretate dupa 2 saptamani de intarziere a ciclului... exista foarte slabe sanse sa fi ramas insarcinata daca zici ca lichidul secretat de el nu "a intrat inauntru"! oricum repeta testul dupa 2 saptamani de intarziere poate fi doar o dereglare hormonala sau o raceala care influenteaza menstruatia sau niste pastile pe care le-ai luat in ultimul timp daca ai fost racita!

4 răspunsuri:
| foxi a răspuns:

Testul e relevant dupa 21 zile de la contactul sexual neprotejat!

| dariaelena a răspuns:

E posibil sa fi racita... daca vr s fi mai sigura cumpara'ti alt test de sarcina de la alta firma.Desi eu una nu crd ca esti insarcinata.

| BonneLess a răspuns:

Acum depinde cat iti curge [ ma refer la menstruatie], daca e foarte puutin ai pus-o :-s

| FeelTheSunshine a răspuns:

Probabil esti racita. si. stresul si oboseala acumulata. poate duce la intarziere. Desi testul se face dupa 2 saptamani de la intarziere.