| ana29583 a întrebat:

Buna, iau contraceptive, luna trecuta nu am luat cu cateva pastile mai puține decat trebuia ( nu am avut relatii sexuale ), mi-a venit menstruatia si am inceput sa le beau iarași, doar ca la 21:00, pe cand le luam la 8:00, pot ramane insarcinata? ( am avut relatii in aceasta luna )

1 răspuns:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca incepand de acum de pe noua folie de pastile AC, iti vei administra ZILNIC pe cat este posibil mereu la aceeasi ora, sau cu o mica abatere de cel mult 2-3 ore in +/-. doar in acel caz in organismul tau se va instala si va exista protectia contraceptiva sigura, care sa impiedice orice posibilitate de a se putea forma o sarcina. Multa sanatate!