| brokxy a întrebat:

Nu mi-a venit si trebuia sa imi vina acum cateva zile. Imi venea normal luna trecuta...Nu am intretinut relatii sexuale deloc :0Nu ma doare absolut nimic. Cand eram mica aveam problema asemanatoare. Imi venea doar odata la 4-5 luni menstruatia. Dar am fost la doctor si mi-a dat ceva sirop sa beau. Si s-a reglat inapoi. Daca o sa am intarzieri din nou si nu mai ma tratez se poate intampla ceva mai rau?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Inseamna ca in mod sigur a reaparut si s-a reinstalat acea veche afectiune care iti deregla ciclul menstrual. Probabil ca prin acel tratament pe care l-ai folosit a fost doar ameliorata afectiunea insa fara sa fie eliminata si cauza sau ca a fost intrerupt inainte de termen si acum trebuie relut din nou de la inceput. Probabil ca au reaparut chisturi ovariene care impiedica ovarele sa functioneze normal sau este posibil sa ai probleme de natura endocrina. Doar medicul ginecolog poate stabili despre ce poate fi vorba intr-adevar si sa prescrie tratamentul adecvat si de urmat Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu se poate intampla nimic rau cu conditia sa nu faci sex neprotejat.

| IoanaVeniamin a răspuns:

Ai putea sa mai astepti cateva zile, nu intra un panica. Chestiile de genu apar de obicei pe fond de stres, nu te gandit la ce e mai rau, sunt sanse foarte mari sa fie doar o banala intarziere