| ilinca05 a întrebat:

Ideea este ca vreau sa ii fac iubitului meu, cu care in prezent sunt de 2 luni o surpriza neobisnuita de ziua lui si prin "neobisnuita" vreau sa spun surprize la modul sa las in mai multe locuri cadouri mici cu biletele gen "du-te acolo si o sa gasesti raspunsul" si in ultimul loc sa fie ceva spectaculos sau sa fiu eu. Aveti idei? Vreau ceva de neuitat cu mesaj, nu banalitati. Multumesc anticipat! Sa aveti o zi buna!

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti incepe din dormitorul lui, apoi in baie, bucatarie etc, dar ultimul biletel, unde vei fi si tu, trebuie sa fie la ...Starea Civila.

| ilinca05 explică (pentru neutrino):

Nu vreau sa ajung atat de departe. Si prin diferite locuri ma refeream in natura, sa mearga in locuri indepartate dupa cadouri

| PureCherry a răspuns:

Pui biletelele in asa fel incat sa il duca undeva la o cina amenajata in aer liber, cu o atmosfera romantica de preferabil pe inserate.

| PureCherry a răspuns (pentru PureCherry):

Pai in primul biletel poti scrie ''GAME ON'' Cu un sarut de la tine cu un ruj rosu Poti sa iesi afara si sa spui sageti pe stalpuri sau copaci sa il conduca la locul pe care l-ai ales, sau biletele sa contina nume de restaurante magazine, iar el sa se duca sa intrebe pe cineva de acolo cu care deja tu ai vorbit sa ii lase al doilea indiciu plus un cadou si tot asa pana ajunge la tine.

Succes.

Sper ca nu e o idee prea ciudata rolling on the floor

| Octavia1 a răspuns:

Primul bilet poate fii in hol unde se dezbraca(sau unde se descalta), si ii poti scrie "Sa inceapa joaca", urmatorul in cealalta camera, cu mesajul "Du-te aranjeaza-te " si poti pune mesajul in baie si sa scrii "Hai sa ne aduci mancare" (si pe masa din bucatarie sa lasi mancarea tu cu un alt biletel ) "Si acum hai in dormitor!" iar tu il astepti acolo! Sper ca am fost de ajutor! :*

| ilinca05 explică (pentru Octavia1):

Cred ca nu m-am facut inteleasa, nu vreau ca surpriza asta sa duca in pat, vreau sa fie uimit. Si langa fiecare biletel sa fie cadouri mici gen ceas, bomboanele lui preferate sau alte chestii mici, 2 bilete la film sau teatru, genul asta de cadouri, iar la ultimul biletel sa fie ceva super, ma gandeam la baloane cu heliu sau un mesaj scris din baloane si astea sa nu se petreaca in casa si nici sa nu inceapa acolo. Multumesc

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru ilinca05):

Bună păi dacă tu nu stii cum vrei să îi faci, de unde să stie cei care i ti răspund pe TPU, asta tu trebuie să stii exact ce vrei.

| amalianeacsu a răspuns:

Ii poti lasa un mesaj la intrare cu ceea ce ai de gand, in legatura cu jocul asta si sa urmeze toti pasii. La baie ii lasi parfumul lui preferat, in bucatarie bomboanele lui preferate, apoi ii lasi un bilet cu un loc..gen locul in care v-ati cunoscut sau in care v-ati sarutat prima data, sau localul vostru preferat. Acolo lasi alt bilet si iti rogi o prietena/un prieten sa stea cateva minute in zona ca sa nu fure cineva biletul (ca doar traim in Romania), apoi il trimiti in parc, pe o banca pe care obisnuiti sa stati, sau eu stiu.un loc al vostru unde puneti sa pazeasca locul un alt prieten si ii cumparati un ceas (daca stii ca poarta), apoi incearca sa faci un rebus, care sa fie la locul cu ceasul si sa iasa pe verticala "te iubesc" sau "la multi ani" si dupa ce il termini apari tu laughing