| bogdannn9696 a întrebat:

ieri s-a intamplat ceva, sa va povestesc si dupa daca imi puteti da un sfar ar fi super.
De ceva timp mai exact un ap aproape m-am imprietenit cu o fata, nu am fost niciodata impreuna sau lucruri de genu. Acum cateva zile mi-a spus ca ma place si culmea si eu o plac, dar o plac de mult. Ieri a venit la mine sa ne uitam la un film, nu a fost prima data cand a venit (daca conteaz asta) si dupa ne-am sarutat pentru prima data, acum problema este ca ea are prieten... Stiu ca am si eu partea mea de vina ar din cate mi-a spus ea nu il place si sta cu el doar pentru ca ii este jena sa ii spuna ca nu mai vrea sa fie cu el. Ce ar trebui sa fac?

6 răspunsuri:
| Sanusperiniciodatalamaibine a răspuns:

Posibil sa-l placa pe actualul mai mult decat pe tine (chiar daca ti-a spus ca te place). Probabil intre cei doi exista unele certuri,iar tu intr-un fel sau altul tu ii esti mai aproape,iti pasa de ea, o faci sa se simta altfel; oarecum esti un pansament, ii place sa piarda timpul cu tine, pentru ca tu ii oferi atentie. Nu zic ca nu te place, dar clar nu se desparte de actualul pentru ca ii este jena sa-i spuna. Pune piciorul in prag si fa-o sa aleaga pe unul din voi.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa te dai la ea din moment ce ea vine la tine din proprie initiatiava, din ce motiv crezi ca a venit la tine? sa va uitati la un film? poate cauti si un volum de poezii pentru data viitoare.Acel sarut a fost declansatorul, fii pregatit pentru explozia ce sta sa se produca, mai ales daca nu mai este virgina.Ce indraznesc sa afirma fara sa gresesc este ca te doreste, altfel nu te-ar cauta de mai multe ori asa cum descrii situatia dintre voi.Fii mai ferm, mai tupeist, indrazmeste mai mult decat un sarut, si ai sa-ti dai seama daca iti accepta avansurile si in ce masura.

| neutrino a răspuns:

Tu nu trebuie decat sa-i iei locul actualului ei prieten: ea deja te-a invitat, tu urmeaza doar sa accepti si sa o pupi urgent.

| bogdannn9696 explică (pentru neutrino):

Am facut asta deja, dar inca nu s-a despartit de prietenul ei si...

| neutrino a răspuns (pentru bogdannn9696):

Pup-o mai mult, cat de des poti si va ceda.

| ddoorriiaannaa a răspuns:

Tu nu trebuie sa faci nimic... Ea trebuie sa se desparta de prietenul ei, in caz ca intr-adevar si ei ii place de tine.