| geogi a întrebat:

Buna imi doresc foarte mult sa ma impac cu fostul prieten si nu stiu cum sa fac zilele trecute ne-am vazut si am tot vorbit la telefon m-a sarutat cand ne-am intalnit si a spus ca m-am schimbat si cu toate astea el zice ca nu ma iubeste numa ca tine la mine ca la o amica dar tot timpu cand is cu el simt ca ma iubeste si se comporta ca si cum m-ar iubi foarte mult, o data imi spune ca o iubeste pe prietena lui o data imi da semne ca ar vrea sa ne impacam ce sa mai fac ca eu una nu mai stiu a ramas ca o sa mai vorbim la telefon si ca o sa ne mai intalnim fara sa afle nimeni va rog niste sfaturi...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar iubi-o pe prietena lui, ti-ar mai face avansuri? Te-ar mai saruta? Eu am impresia ca e cam fustangiu. Alearga dupa doi iepuri si nu va prinde niciunul.
Sa privim si altfel lucrurile: isi doreste o reimpacare, dar ii este jena sa-i dea papucii actualei. In cazul acesta, vorbeste cu el, arata-i ca se poate baza pe tine in gasirea unei solutii.

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
O discuție deschisă pe tema relației voastre pentru a se cunoaște exact ce vrea fiecare în parte.
Pa, pa.

| mariaw a răspuns:

Daca spune ca te priveste ca pe o amica, atunci ia asta ca atare, nu te mai agata da false spernate. Daca te saruta nu inseamna ca vrea ceva serios de la tine, ci eventual ca vrea diversitate(daca are deja o prietena).

| dana5025 a răspuns:

Cared ca ar trebui mai multe amanunte...scrie-mi in privat cind poti si am sa-ti spun mai exact despre ce este vorba.

| adutzza a răspuns:

Zii sa se hotarasca odata.