| Aηηy a întrebat:

Imi place de cateva luni de un coleg de clasa iar o colega i-a zis ca il plac si tot ea mi-a zis ca el ma place. Eu sunt mai timida si nu indraznesc sa ii spun dar el in fiecare pauza vine la mine,ma ia in brate, ma ciupeste, ma gadila si tot felul de gesturi copilaresti. Se mai comporta asa si cu alte colege dar cu mine mai mult. Tin sa precizez ca a avut o relatie de o luna care s-a terminat zilele astea. Iar de atunci s-a mai maturizat si e mult mai curajos, nu mai e tipul timid si la locul lui. Acum face parte din grupul tipilor smecheri ai clasei, care fac misto si mi-e frica sa ii spun ca il plac. Cum ma sfatuiti sa procedez?

Răspuns Câştigător
| MiKeLla14 a răspuns:

Anny,chiar daca el,acum face parte din grupul tipilor smecheri si nu stiu ce,el tot asa este doar ca incearca sa para mai tare,si-a luat un fel de masca,dar tu trebuie sa te bagi in inima lui,sa vezi cam ce ii place,si nu mai trimite alte fete,pentru ca o sa creada ca este o gluma,vorbeste cu el despre alte lucruri si nu fii timida si apoi gaseste un moment potrivit si spune-i si vezi cum reactioneaza,si spune-ne.E mult mai bine, ca daca trimiti pe altcineva o sa creada ca este o gluma si zice hai sa-mi bat joc, asa, ii spui in fata. (ma pricep am multe prietene care imi cer ajutorul, am 14 ani si am prieten de 1 an, si e primul, si nu ne-am despartit pentru ca stiu cum sa-l patrez doar pentru minewinking ) acum faci cum crezi ca este corectwinking Bafta! kiss

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Smecher smecher? Mai bine poate sa te feresti de el. Hmm, fa cum crezi.