| katalina96 a întrebat:

imi place de un baiat care este cu mine in clasa.am stat cu el in banca din clasa a 5-a (acum sunt a 8-a) pana acum o luna cand ne-a mutat diriga.
el are prietena dar nu prea se inteleg, adica se cearta o saptamana supa care vorbesc 2-3 zile.
de cand ne-am mutat din banci el se uita la mine adica din cand in cand ma mai uit si eu la el si vad ca se uita direct in ochii mei si eu la fel.
si acum se comporta altfel decat atunci cand stateam amandoi in banca.
il visez si noaptea si chiar il iubesc.
va rog dati-mi niste sfaturi ceva, nu stiu...
funda pentru celmai bun raspuns

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta, doar ca noi doi nu eram in aceeasi clasa...singurul sfat pe care pot sa ti-l dau si pe care as fi vrut sa mi-l dea si mie unele persoane cand eram in situatia asta este sa ii spui ce simti...pentru ca daca o sa taci, o sa iti para rau o viata intreaga. Plus ca ceea ce simti acum nu o vei mai simti cu aceeasi intensitate cand vei mai creste. Eu mai ma privesc cu respectivul si acum in ochi si intoarcem capul unul dupa altul. Ia-ti inima in dinti si marturiseste, fa ceea ce eu nu am fost in stare. Chiar daca o sa te refuze, dupa ce o sa iti treaca durerea ca sentimentele nu iti sunt impartasite, te vei simti impacata.Sa imi spui si mie ce ai hotarat :*

8 răspunsuri:
| kiss a răspuns:

Ar trebui sa vezi daca si el te place, dar sincera sa fiu, in locul tau nu m-asi baga intre el si prietena lui indiferent daca se inteleg sau nu.presupun ca daca nu tinea la ea, o parasea, mai ales ca nu se inteleg asa cum zici tu.
e greu sa-i spui in fata, asa din senin, ce simti pentru el, eu asta cred, ca trebuie sa te asiguri ca sentimentele-s reciproce, eventual sa-l faci sa tina la tine. bafta, sper ca ti-am fost de folos happy :*

| Pastiluţă a răspuns:

Ar trebuii să aştepţi să facă el primul pas.Dar dacă nu-l face, fă-l tu pe primul din 100 şi cred că le-ar face el pe restul' happy.

Îţi urez multă baftă. :*
Pa, pa.

Răspuns utilizator avertizat
| Goguletzu a răspuns:

Pasul 1 ii sa-i spui ca vrei sa-l sugi!

Pasu 2 cerei sa te dezvirgineze!

SPor la lucru!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca chiar il iubestu spune-i asta in fata si lupta pentru el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa-i zici tu in fata vrei sa ficu mine?
si el daca vrea iti zice da daca nu, nu!

| katalina96 explică:

Fara raspunsuri rautacioase

| nothing_9392 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa incerci sa il faci pe el sa vobeasca iar cand crezi ca e momentul potrivit ii spui ca il placi si speri ca si el o sa te placahappy. si apropo ce idioti sunt cei cu raspunsurile alea perverserolling eyes
mai bine nu mai raspundeti decat sa dati raspunsuri din asteastraight facewinking