| xVeronika a întrebat:

Buna Imi place de un baiat si lui de mine el ar trebui sa faca primul pas?

11 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Asta era in vremurile de demult
Daca tumesti sigura sa ca te place, fa tu primul pas!

| DyNo a răspuns:

Nu neaparat. Daca il vezi ca "intarzie", poti sa faci tu acest prim pas.

Răspuns utilizator avertizat
| Keith a răspuns:

A mai fost o fata care a pus o intrebare de genul si iti zic si tie ce i-am zis si ei.Eu in a 9 a am avut un coleg de clasa, si ne placea unul de altul doar ca am fost prea lasi sa facem primul pas de frica ca vom fi dezamagiti, el a plecat in Italia pana la urma si tot nu ne-am spus ce simteam, de atunci au trecut 3 ani eu mi-am facut un alt iubit intre timp, pana cand dupa 3 ani si-a facut facebook si mi-a trimis cerere de prietenie, am vorbit cu el si ne-am destainuit dupa 3 ani de zile ce simteam in trecut dar deja era prea tarziu pentru ca eu intre timp imi gasisem pe altcineva.In concluzie sfatul meu e urmatorul, prinde curaj si marturiseste-i ca il placi daca stii ca si el te place pana nu e prea tarziu pentru ca niciodata nu stii ce se poate intampla.Bafta!

| BeautifulAngelOana a răspuns:

Baietii fac primul pas! Daca il faci tu o sa arati ca o disperata care il vrea enorm! Nu il baga in seama, fi indiferenta si o sa vezi ca o sa vina el la tine!

| gfghn a răspuns:

Nu neaparat. poti linistita sa faci tu primul pas daca vrei.Nu cred ca asta va schimba relatia" sau sentimentele lui fata de tine. Daca vrei poti astepta pina va face el primul pas asa poti fi 100% sigura ca te place.

| xutza a răspuns:

Eu spun ca nu conteaza cine face primul pas. ai putina rabdare si daca vezi ca nu da nici un semn abordeaza-l tu. va vedea ca esti curajoasa si va aprecia asta. succes!

| ThePunkGuy34 a răspuns:

DA, el. Daca nu-l face pe o perioada mai indelungata, ar trebui sa-l faci tu daca vre-ti sa fiti impreuna.

| MeandYou123 a răspuns:

Asa ar fi normal, doar ca in ziua de azi nu mai conteaza cine il face.

| Alexutza1312 a răspuns:

Da,categoric! El este baiat si daca chiar ii place de tine va face el primul pas.