| Sandra_9151 a întrebat:

Buna`imi place de un baiat si nici nu stiu cum sa-i zic, insa suntem prieteni cum asa putea sa-i zic ca-mi place de el? sau macar sa-i dau de inteles ca-mi place de el? ajutati-ma va rooog.

Răspuns Câştigător
| AndraCB a răspuns:

Corect, iar daca el nu vrea sa fie cu tine, s-ar putea sa-l pierzi si ca amic, pentru ca nu se va mai putea purta la fel cu tine dupa ce afla ca il placi. Si poate e totusi ok sa-l ai ca prieten decat ca nimic. Daca te place, fii sigura ca va face ceva. Intre timp, poarta-te natural, dar nu te lasa prinsa pe picior gresit. Fii mereu ingrijita (nu neaparat cu tone de make-up, dar nici sa iesi cu treningul in care te duci la chiosc dupa paine), fii acolo pentru el si razi! Distreaza-te in primul rand, chiar si cu el ca amic!

1 răspuns:
| qLoveSmileღ a răspuns:

Bună Sandra.

Părerea mea este ca tu să nu-i spui că-l placi sau să-i dai de înțeles lucrul ăsta. Deoarece probabil tu când îi spui că-l placi, el îți va trânti următoarea vorbă : "Dar eu nu te plac, rămânem doar amici". Dacă ți-ar spune vorba aia, tu cum te-ai simți? Îți spun eu, te-ai simți foarte nașpa. Lasă-l pe el să facă primul pas, dacă nu zice nimic sau dă el de înțeles că nu te place, atunci e clar că vrea să rămâneți doar amici.

Numai bine.