| MeGustaaaaa a întrebat:

Imi place de un baiat si si el ma place.
Avem aceeeasi varsta.12 ani.Si suntem colegi de clasa.Si nu stiu ce sa fac...
Adica mi-a spus daca vreau sa ne sarutam si eu nu stiu ce sa fac.Nu m-am mai sarutat pana acum cu cineva pe care chiar il iubesc. Dati-mi un sfat. Cel mai bun fundita ia!

Răspuns Câştigător
| Scândură a răspuns:

Buna! Lasand de o parte faptul ca tu ar trebui sa-ti vezi de scoala, daca sunteti impreuna, si va palceti reciproc, de ce sa nu-l saruti? Nu ai de ce sa ai emotii, incearca! Nu-ti fa griji ca nu stii sa saruti, nimeni nu se naste invatat, toti invatam! Saruta-l si vei vedea ce bine te vei simti, vei scapa de emotii. Insa conteaza daca te simti pregatita, daca nu, mai bine mai astepti pana cresti! Nu te obliga nimeni sa te saruti de la varsta asta! Depinde doar de tine!
Sper ca te-am ajutat, iti ureaz multa bafta si sper sa iei decizia corecta!happy

8 răspunsuri:
| Acadeeeaa a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incerci:*. Chiar daca nu stii, el nu o sa rada de tine si totul o sa fie bine. O sa vezi>big grin

| Unsmilecucireasadeasupra a răspuns:

Salut! Sunt emotiile primului sarut. Oricine pateste asta. Tot ce trebuie sa faci este sa-ti asculti inimahappy. Pentru mine m-a ajutat foarte mult faptul ca pasisem cu ochii inchisi spre el si cand eram aproape i-am deschis iar, iar and m-am apropiat de el sa-l sarut atunci mi-au disparut toate emotiilehappy. O sa vezi ca dupa ce vei avea primul sarut nu va mai fi asa de greu. Oricum baftahappy! Si sper ca povestea primului tau sarut sa fie una magica cum a fost si a mealove struck. Papa:*.

| KySyB3B3 a răspuns:

Buna thu! Pai nu cred ca "il iubesti". cred ca il placi /esti atrasa de el...de felu care vb cu tine cum se poarta cu u.etc.Eu iti zic sa o liati usor.prima data o intalnire ar merge.sa vezi cum e sa fiti impreuna. dupa un pwpic; x.si dupa vine de la sine sarutu.hy succes; x Funda?

| MeGustaaaaa explică:

La scoala invat foarte bine si apropo...Multumesc de sfat tuturor.Eu am decis ca Scandura sa ia fundita...Scuzati-ma restul! Mersi tuturor!

| PrajituricaCuBomboneleColorate a răspuns:

Fa ce crezi...si eu am 12 ani si nu m-am sarutat cu niciun baiathappy
si faptul ca te'a intrebat daca vrei sa va sarutati,asta se intampla spontan,nu trebuia sa te intrebe,adica,va place unul de celalalt, faptul ca te'a intrebat a stricat tot farmeculsad
fa ce crezi mai bine, de undeva trebuie sa incepihappy

| AbysWallker a răspuns:

Lasa baietii si incepe sa descoperi ce e aia CARTE

| Lexycesium a răspuns:

Mai bine ia o CARTE si pup`o pana i se rup foilelaughing

| ByankaLyana a răspuns:

Buna! Si eu am 12 ani.Nu ar trebui sa te saruti cu el de la varsta asta.Credema! Ca mai tarziu apar chisturile stii...si le-ai face si probleme parintilor tai.Pa! Funda te rog!