| MIDnightMoon a întrebat:

Îmi place foarte mult de un băiat. Poate că îmi place doar cum arată sau poate mai mult, nu am vorbit niciodată cu el, nici măcar nu îi ştiu numele. Dar tot timpul când îl văd, simt fluturaşi în stomac, şi mă gândesc numai la el şi la cum arată şi la cum ar putea săl cheme. Mai ales când îl văd cum zâmbeşte şi prima dată când i-am auzit vocea, simt că mor. Câteodată am impresia că reacţionez aşa numai pentru că îmi place la nebunie cum arată, şi nici măcar nu îl cunosc personal sau ceva. Ştiu la ce liceu merge şi m-am chinuit să caut pe siteul liceului poze, sau măcar să aflu cum îl cheamă, sau pe ce clasă e, sau ceva. Chestia asta ţine de cam la sfârşitul lui August, e mult timp, ştiu. Şi nu am reuşit nimic sad.
Sunt cam disperată, sau obsedată sau ceva. dar chiar îmi place foarte mult de el, de cum arată, cum vorbeşte, cum gesticulează, vreau să văd şi personalitatea şi lucrurile în comun să văd dacă merită.
Ce aş putea face ca săi mai atrag atenţia? Să fac ceva, până acum mi-a fost teamă de respingere. O singură dată am "socializat" să spun aşa, când am reuşit să trec exact pe lângă el, m-am uitat la el şi el la mine, am zâmbit unul la altul, şi atât. Asta sa întâmplat pe la începutul lunii Februarie. În jumate de an abia am reuşit ceva... Nici măcar numele. Şi nu mai pot, îmi vine şi să plâng câteodată, dar nu vreau să renunţ...
Ce să fac?!

5 răspunsuri:
| PlayWithMe a răspuns:

laughing Te invat eu ce sa faci, dar iti trebuie curaj, nu stiu daca ai curaj. Poti face urmatorul lucru, te duci frumos, cand il vezi treci pe langa el si pui pe cineva sa iti tranteasca cartile din manarolling on the floor si apoi daca te va ajuta, il vei putea cunoaste putin.Si apoi iti vei permite sa vorbesti cu el, daca nu, asta e, inseamna ca nu e intersat de tine.Incearca sa vezi daca tu arati destul de bine pentru el, asa cum tu pui pret pe frumusete, asa si el pune pret.

| amalia025 a răspuns:

Hmm... pai fate frumoasa, remarcate nu pot sa-ti spun acum ce sa faci de exemplu sa fii tupeista si sa te duci la el si sa te iei in vorba cu baiatul acela.De exemplu daca aveti un prieten comun o sa aflii cum il cheama, iar in legatura cum sa te observe, fate frumoasa si treci pe langa el, iti faci curaj si ii zambesti. Daca nu functioneaza nimic asta e inseamna ca nu te place, dar nici nu e bine sa fii obsedata de cineva care nici macar nu iti stie numele

| Đεмоη a răspuns:

Nu trebuie sa renunti happy cand vrei ceva trebuie sa obtii acel lucru..sau cel putin trebuie sa incerci.Eu spun sa pui pe cineva sa faca rost de ID-ul lui sau de nr lui de telefon daca ti-e rusine sa vorbesti cu el.

| Shu a răspuns:

Pai as zice sa il ''observi'' in continuare sa afli ce ii place sau sa afli daca aveti vreun prieten comun care sa va faca cunostinta apoi nustiu...sa incercati sa vorbiti..Scz dar nu am experienta..Si mie mi se intampla la fel cu o fata dar eu nu sunt ''tupeist'' la aceasta problema si. e mai bine sa fie asa.tongue.Dar te incurajez sa nu faci ca mine aratati sentimentele.fal sa te iubeasca.tongue

| Felymyn a răspuns:

Intr-o zi cand il vezi ciocnestete de el "neintentionat" si cerei scuze apoi dupa ce te ridici ( sau daca e destul de manierat sa te ajute sa te ridici) incearac sa vorbesti cu el si dupa ce va cunoaste-ti mai bine intreaba-l daca are prietena ca sa nu cumva sa te dai la un baiat cu prietenapt ca ai putea sa o incurci rau de tot