| deea_5254 a întrebat:

Am si eu o problema.sunt pe cls a 12a si am prieten de 2 ani si 5 luni. el are 22 de ani. anul acesta a venit la noi la scoala un baiat. e pe cls a 9a. problema e ca mie imi place foarte mult de el. simt ca imi iubesc si prietenul, dar aproape toata ziua ma gandesc la celalalt, chiar si cand sunt cu prietenul. si lui ii place de mine si stie ca am prieten, joia trecuta ne-am sarutat de 2 ori la scoala, vineri la fel si de atunci vorbim la telefon si prin mesaje. m-a intrebat intr-un mesaj daca vreau sa am o relatie cu el si am spus ca nu pentru ca am prieten, dar chiar mi-as dori asta. dupa aia l-am intrebat daca el ar vrea si a spus ca da. azi la scoala ne-am sarutat iar. weekendul asta am incercat sa ma despart de prietenul meu, dar nu am reusit. ar suferi foarte mult si nu vreau sa-l ranesc. il si iubesc, dar parca imi place mai mult de celalalt. arata foarte bine si cateodata am si fluturasi in burta cand ma gandesc la el sau cand il vad, iar eu nu vreau sa simt asta. e un pic complicat ce simt. imi plac aman2 dar cu cel de 2 ani si ceva va dati seama ca am foarte multe amintiri frumoase si nu pot sa dau cu piciorul asa simplu.

cateodata imi vine sa las totul si sa alerg in bratele lui si sa-mi las prietenul, dar nu pot. baiatul din cls a 9a vrea sa stea cu mine si stiu ca il deranjeaza ca am prieten. nu stiu ce sa fac. dati-mi va rog un sfat, in momentul de fata orice parere e bine-venita. va multumesc foarte mult

6 răspunsuri:
| SeNyS a răspuns:

E clasa a 9a, mai mult ca sigur e un baietel far minte si nu gandeste la relatii seriose, dar daca nu mai simti nmc pentru actual nu are are rost sa-ti irosesti timpul cu el, pentru ca viata'i scurta si uneori e bine sa fcm si ce simtim, decat sa regretam :-

| UPSsss a răspuns:

Iti place la nebunie pentru ca sti ca este ceva interzis, dupa parerea mea situatia iti place si hai sa fm serioase ce ai face u cu pustiul din clasa a9 a? ramai cu cel care esti acum si pe care zici ca il iubesti e mult mai matur si il cunosti mult mai bine.Fa ceva sa iesiti din monotonie si totul va merge mult mai bine.

| Madden a răspuns:

Daca il iubeai cu adevarat pe prieten era diferit dar asa. Desparte-te de el si du-te cu asta nou ca doar asa e frumos si sanatos si doar da fluturi in burta nu ca al tau

| teroalex008 a răspuns:

Pai de baiatu din cls. 9 iti place decat aspectul fizic sau il cunosti atat de bine ancat sti sigur ca il intereseaza persoana ta cu adevarat?
Daca te simti bine cu actualul iubit si stii ca te iubeste o sa regreti mult daca i dai cu piciorul acestei relatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am patit si eu la fel imi placeau 2 fete si nustiam pe care sa o aleg asa ca m-am bagat cu amandoua si a fost bine fa si tu la fel sau macar incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place acum de doi baieti de fostul hsi cel de acum dar e la fel nu pot sa-l las p cel de acum ca am ceva amintiri cu el si il plac da nuhs ce e in capu meu de imi vine ala in minte. cand eram cu el nu ma gandeam la el ma gandeam la cel de acum...in fine...