| anonim_4396 a întrebat:

Buna imi place foarte mult TPU.fiecare isi spune parerea lui.deeeci am si eu din nou o intrebare.este posibil sa nu se intample nimic intre noi.adica vam mai spuss mie imi place de un baiat si cred ca si el ma place... dar este timid si eu sunt timida si el mai are doar anul asta la scoala la noisadsi nu stiu daca o sa fim impreuna sau daca o sa avem ceva relatie as fi hapy si daca am fi doar prieteni dar nu stiu pentru mine zilele trec foarte repedee si dupa ce vin acasa de la scoala sunt trista ca nu am putut sa-i spun ca-l placcryingsi nu pot sa ma multumesc doar cu priviriicryingadica mnoa tot timpul ne vedem la scoala ca clasa lui e langa a mea.in finee. vreau sa ma ajuatii sa vb cu ellcryingsi sa aflu daca ma place...mersi ca mi-ati citit intrebareabig grin:Xfunditabig grinsad

Răspuns Câştigător
| gohsty a răspuns:

Eu zic... daca intr-adevar esti timida si nu poti sau iti este frica, imprietenestete cu un baiat din clasa lui (sau vb cu cineva care te cunoaste si sunteti prieteni) si roaga-l /roag-o sa vb cu baiatu de care iti place s afle daca t place...cand il vezi pe hol du-te afara si prefate pliktysita. uita-te la el si spune-i:hei. bunahappy ce faci? si continua discutiabig grin daca s suna ii poti spune:vrei sa mergem in parc dupa scoala? sau: hai la un suc.dac nu te batlaughing si schiteaza un rasetlaughing happy cand vei vorbii cu el, totu va veni de la sine, va puteti plimba un pic ca sa mai destindeti atmosfera sau puteti sta jos pe o scara sa vorbiti.happysper c te-am ajutatbig grin

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci nu mai fi timida si du-te la el, te bagi in vorba si rezolvi problema.

| Tweetymrrr a răspuns:

Dacă vrei atât de mult să'i spui că'l placi, spune'i! Nu ai nimic de pierdut, mai ales dacă tu spui că se comportă drăguţ şi s'ar putea ca şi el să ţină la matale.
Succes!

| danielcretu1980 a răspuns:

Pai vorbeste cu el. "sunt timid" e o scuza slabuta.
du-te si zii ca ti-ar placea sa stati de vorba, la un suc.
daca e bivol si te evita, atunci nu mrita efortul
daca iti raspunde pozitiv, e numai de bine. ai o relatie.