| StinK a întrebat:

Buna:. imi place la nebunie de o fata de la mine din clasa,, ea stie.Suntem prieteni buni, vorbim. Am intrebat o daca vrea sa fie cu mine, si in momentul ala s a cam rusinat si de abia a spus cateva cuvinte:,, pai.nu stiu.nu prea am chef sa fiu cu cineva.,,

Am vorbit cu ea dupa pe mess, mi a zis ca suntem prieteni, DOAR PRIETENI. Mi a zis ca i a placut de mine, acum nu.Am rugat o pe o prietena de-a mea sa se imprieteneasca cu tipa si sa imi spuna daca ma place. Mi a spus ca ma place cam.87%.Nu mai stiu ce sa fac.HELP PLS

4 răspunsuri:
| marishcot a răspuns:

Ce fata indecisa.laughing
pai nu o forta pe tema asta. spune-i doar atat

uite.stiu ca poate te aburesc prea mult pe tema asta.dar stiu ca niciodata nu e tarziu.si sa stau pe loc nu pot ca timpul costa bani.
uite daca vrei sa avem o relatie e foarte ok. ma cunosti.stii bine de la ce te poti astepta in aceasta relatie, eu la fel. nu vad de ce am regreta daca am incerca.
totusi nu inteleg ce te retine, as vrea sa fii sincera cu mine in ceea ce ne priveste si sa lamurim situatia in care ne aflam. te plac si vreau sa fiu cu tine. usor nu-mi este cu un refuz, dar daca asta e decizia ta, ok. gandeste-te ca puteam incerca si puteam dispune de momente extraodinarebig grin

ia sa i spui asa...vezi ce spune. daca iar se fastaceste si insista cu rusinea ei.laso. cauta mai departe.

| biancapisica a răspuns:

Incearca sa te apropii de ea prin felul tau de a fii nu copia pe nimeni,gaseste subiecte in comun,fii sincer cu ea,arata-i ca are ce gasi la tine,adica simtul umorului comportate frumos cu ea,tachineazo dar nu tare sa u se supere,fa-i servicii,fii alaturi de ea,si inceraca sa ajungi u la ea nu prietena sau altcineva,scoate-o la o inatalnire, tine-o de vorba dar sa nu o plictisestie, eventual incearca sa o faci geloasa daca esti boon prieten cu ea dar vezi nu o scoate din sarite:* bag-o in seama multt noroc sper ca ti-am fost de foloslaughing:*

| Kendoman92 a răspuns:

Insinta...nu te lasa doborat din prima. Asa sunt cu fetele.prima data te refuza si apoi usor usor ...chiar si reclama acea de la Orange reflecta acest lucru. Du-o intr-un loc frumos, spune-i niste vorbe frumoase si sunt sigur ca nu va mai zice NU

| yo_4965 a răspuns:

Nu-i arata slabiciunea ta unei fete.ca daca o afla face ce vrea din tine.asta poate fi valabil la inceput. daca incepe si ea sa te placa ...incearca sa o inviti intru-un loc frumos. poate veti fi mai mult decat prieteni.succes!