| Pelii12345 a întrebat:

Bună, în luna noiembrie am facut dragoste cu iubitul meu care a ejaculat in mine, în luna decembrie mi-a venit menstrustia, dar a întârziat 5 zile! Trebuia sa-mi vina menstruatia pe 3 ianuarie, dar nu mi-a venit nici până acum(intarziere 7 zile pana acum)ieri am facut un test de sarcina care a ieșit negativ Sa mai astept luna asta sa vad daca imi vine menstruatia sau Nu? De multe ori mi-a fost greață si aveam diferite pofte dupa ora 24.00. Va rog sa ma ajutati cu un raspuns/sfat. Multumesc anticipat. P.S. mi-aș dori sa fie o sarcina.

11 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

După menstruația din decembrie, nu ați mai făcut sex? Dacă da, atunci este posibil sa fii gravidă și te bucuri ca în 2018, ți se îndeplinește visul de a deveni mama.

| Pelii12345 explică (pentru Emilian65):

Nu,nu am mai facut de atunci.

| Sofer a răspuns:

Faci test de sarcina.

| HazelEyes77 a răspuns:

Mai astepta sa vezi daca iti vine menstruatia sau nu. Simptome de sarcina nu poti sa ai asa devreme, ele apar cam la 6 -7 saptamani de sarcina. Unele femei nici nu au simptome evidente. Repeta testul peste cateva zile. Poate fi vorba si de o dereglare hormonala, stres, administrarea de medicamnte etc. Numai bine

| Pelii12345 explică (pentru HazelEyes77):

Aceste simptome au început pe la sf lui decembrie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred că eşti însărcinată, pofta poate veni de la efectul placebo.

| BryBard a răspuns:

Ora 24:00? poate 00:00, stai linistita ca toti stie ce inseamna, nu tebuie sa scrii asa!

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Nu cred că este vorba de o sarcină, dat fiind faptul că ai avut ciclu pe luna decembrie. A fost un ciclu normal cum aveai de obicei sau ai observat ceva diferențe?

| Pelii12345 explică (pentru dfsugiopdfiudygh):

Singura diferență a fost ca mi-a întârziat 5 zile...

| dfsugiopdfiudygh a răspuns (pentru Pelii12345):

Eu nu cred că este sarcină, așteaptă să vezi ce se întâmplă și luna asta sau dacă vrei să fii sigură, medicul e cel mai bun în cazul ăsta.

| Pelii12345 explică:

8 zile*...pardon.