| AAAnnonnimm a întrebat:

Buna!
In ultimele 2 luni nu mi-a venit ciclul, asa ca am fost la un medic ginecolog. In urma unei consultatii, medicul mi-a spus ca se vede "ceva" in ecografie. Adica o pată micută neagra si cu un fel de membrană in jurul ei(asa o vad eu). A spus ca ar putea fi o sarcina de 3-4 saptamani. Insa, eu nu am mai facut sex de 2 luni si am facut 4 teste de sarcina in saptamani diferite, iar in cabinet am mai facut unul. Toate au fost negative.
Am avut in toate lunile astea simptomele menstruale (durere menstruala, secretii albe abundente). Acum cateva zile am avut secretie maronie.
Chist ovarian nu cred ca este pentru ca era prea mic. Totusi am formatiubi micropolichistice in ovarul stâng.
Ginecologul mi-a prescris 5 zile cu Duphaston cate 3 pastile pe zi. Crede ca ar fi o dereglare hormonala si ca imi va veni dupa tratament. Daca nu, ma voi duce la o a doua consultatie. Însă mi-a dat de ințeles că nici ea nu știe ce este... Eu inca am durerile menstruale puternice dar nu vad nici macar o picatura de sange.
Ce credeti ca ar putea fi acel "ceva" in uter? Credeti totuși că este doar o dereglare și că îmi va veni ciclul?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Cel mai bine ar fi să îți faci niște analize de sange.
În felul asta vei ști cu siguranță dacă ești însărcinată sau nu.

| Realli a răspuns:

Numai un specialist îți poate spune, iar aici nu sunt!