| iinterzisa a întrebat:

Buna la toata lumea! Ma tot framanta ceva de azi dimineata, iar pana acum nu am m-am gandit acolo.Sa incep sa va povestesc in mare:acum un an si ceva am inceput sa stau cu baiatul de sunt si acum cu el, iar dupa cateva luni m-am culcat cu el a fost primul, dupa asta el a devenit foarte gelos si pana la urma ne-am despartit. El statea cu alta si m-am hotarat si eu sa-mi fac un prieten am stat cateva luni si cu baiatul acela si m-am culcat cu el...La ceva timp m-am impacat cu primul baiat si sunt si acum cu el dar problema este ca eu nu i-am spus ca am mai fost si cu celalalt am preferat sa nu stie nimeni decat eu si cu persoana respectiva, dar de dimineata cand m-am trezit ma gandeam acolo si mi-au dat lacrimile. L-am mintit pe prietenul meu ca nu i-am spus adevarul pana acum dar daca o sa incerc sa ii spun stiu ca am sa il pierd, o sa ma urasca si nu vreau asta pentru ca il iubesc pe zi ce trece mai mult el este totul ce am mai frumos si am o teama in suflet ca nu stiu ce sa faca.Cum am mai spus si ma repet nu vreau sa-l pierd si sigur daca ii voi spune nu o sa mai fie nimic intre noi.

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu nu i-as spune, in locul tau.Pana la urma si el, probabil, a mai fost cu altele si nu il mustra constiinta.

Ce nu stii nu te face sa suferi.

Lasa relatia sa decurga si gandeste-te bine ce alegi. Sfatuieste-te cu cineva apropiat.

| NoNameo a răspuns:

Trebuia sa te gandesti inainte, daca faci asta sa faci gelos pe cineva trebuie sa te gandesti la consecinte... Iar daca el te iubeste cu adevarat te va intelege daca te iubeste doar pentru felul in care arati o sa te paraseasca imediat, data viitoare ai grija si numai fa chestii din astea ca mie nu mi-ar placea sa se intample asa ceva.

| AmyK a răspuns:

Ar fi bine sa ii spui adevarul thinking Ii spui si motivul, sigur te va intelege.