| alynutza88 a întrebat:

Buna la toti! Am 17 ani si prietenul meu are 20 si imi tot zice ca vrea sa se culce cu mine dar imi este foarte frica sa nu raman insarcinata! Nu stiu ce sa fac ajutati-ma va rog dau fundita+ vot

11 răspunsuri:
| Analytical a răspuns:

Heiiiii! pentru a face asa ceva, trebuie in primul rand sa fi pregatita psihic, nu doar fizic! si in plus nu o "faci" pentru ca el vrea, ci pentru ca tu vrei! nu te simti obligata sa-i datorezi ceva, pentru ca chiar nu ai ce si de ce! el, ori nu te iubeste din cauza propunerii "insistente" daca e asa, ori vrea doar asta de la tine, stiind ca esti virgina!winking si dupa aia:paa! trebuie ca tu fata sa te simti iubita, sa simti ca el e cel pe care il doresti, vrei in viata ta, si crede-ma ca daca aceste aspecte ar fi fost intre voi, deja ar fi existat acel "contact"! acest lucru il faci pentru a-i demonstra iubirea ta fata de el si invers. NU fa ceva doar pentru ca iti cere el, oricat de mult l-ai iubi! vei regreta, si daca poti evita asta, nu te lasa pagubasa! nu stiu situatia, de cati ani sunteti. sau el a vazut o oarecare teama din partea ta, dar daca intr-adevar ai observat ca cererile lui sunt din ce in ce mai accentuate si insistente, fara alt subiect pe langa. fereste-te de el, pana mai poti! nu lasa sa fie prea tarziu, chiar nici pentru unul mic din viata ta! Ai grija ce faci si de tine, si imi doresc sa te fi ajutat cu adevarat! ma bucur ca exista astfel de site-uri pentru a ne putea ajuta reciproc! muahh:*

| Amelya02 a răspuns:

Daca iti doresti asta,esti pregatita,il iubesti, ti-a demonstrat ca te iubeste,fa-o, informeaza-te despre contraceptie, ca daca vei fii atenta nu vei ramane insarcinata. puteti folosii prezervativ, iar tu ai putea sa iei pastila pentru a doua zi. succes happy

| hotshotb a răspuns:

Daca nu te simti pregatita nu trebuie sa o faci chiar daca asa zice el. Daca incearca sa te faca sa faci ceva ce nu vrei inseamna ca nu tine cu adevarat la tine. Daca ar tine ar avea rabdare pana te simti si tu pregatitabig grin

| Dracce a răspuns:

La 20 de ani cred ca nu vrea copil. O sa foloseasca si el prezervativ.

| XXXloveXXXx a răspuns:

Pai protejativa ascultati sufletul daca tu vrei sa faci asta atunci trebuie sa o faci.

| byankaa a răspuns:

Te protejezi big grin

| Valeria_Micleuşanu_1993 a răspuns:

Daca faci SEX nu e neaparat ca vei ramine insarcinata, sunt metode de protejare! Insa daca nu esti sigura, nu te grabi!
http://valeriamicleusanu.blogspot.com/p/poezii.html

| LuminitaRoz a răspuns:

Bună!
Mai întâi asigură-te ca el e persoana potrivită, care te iubeşte cu adevărat şi nu umblă doar după sex.Si hei, există PREZERVATIVUL!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este corpul tau si trebuie sa asculti de tine. Si daca "vocea" aia spune ca nu e bine atunci crede-ma ca nu e bine.

| Gabriel0000 a răspuns:

Spune-i iubitului tau sa foloseasca prezervativ ca de aia sa inventat!

| xMarya a răspuns:

Draca Alynutza

Pt a nu ramane insarcinata poti sa folosesti : pilule contraceptive si prezervative (astea se procura cel mai usor, din farmacii si magazine)

Daca te simti bine langa el, poti sa o faci!

Insa daca esti virgina, trebuie sa te avertizz de un lucru (se pare ca nu ai multe informatii in acest domeniu)
- sti ca se spune ca pana la nunta sa nu te culci. Eu nu sunt adepta acestui "ritual", insa iti pot spune ca atunci cand o faci prima data, iti curge putin sange. Acela e himenul care se sparge.A doua oara nu o sa se mai sparga (deci cand o faci cu cineva, va sti daca esti virgina sau "fata mare" dupa asta)

Daca vocea interioara iti spune ca e momentul, ca este alesul inimii tale si ca nu vei regreta mai tarziu (gen sa te lase balta dupa) atunci ai tot dreptul sa o faciwinking Mai ales ca te aproprii de majorat big grin

Insa trebuie sa ti cont si de anumite aspecte. De ex: daca parintii tai ti-au zis sa nu te culci cu nici un baiat inainte de nunta, afla ca ei pot afla daca in noaptea nuntii ai "fost cuminte" sau nu.

Daca poti duce acest risc atunci : tot inaintewinking

O seara buna si ai grija de tine si corpul tauwinking :*