| anonim_4396 a întrebat:

Am 16 ani si prietenul meu 19. sunt el de un an si jumate. el vrea sa facem sex... eu il iubesc foarte mult si el pe mine ( asa imi zice ) dar mie imi e frica sa nu raman insarcinata... chiar daca ma protejez. va rog ajutati`ma. dati`mi niste sfaturi. multumesc mult :*

Răspuns Câştigător
| pysy5 a răspuns:

Buna acelasi lucru mi s-a intamplat si mie el tot 19 ani avea iar eu 16 iti spun din propria experienta, daca tu crezi ca el te iubeste si dupa acest lucru nu te va parasi iar tu simti ca esti pregatita fa-o dar daca iti iei masuri de protectie si tu si el nu se va intampla acest lucru, sa ramai insarcinata

| ioanalarysa a răspuns (pentru pysy5):

Si tu ce ai facut pana la urma? multumesc mult de raspuns :*

| pysy5 a răspuns (pentru ioanalarysa):

Am avut incredere in el si nu am dezamagit ne intelegeam perfect si inainte si acum sfatul meu este daca tu crezi ca te iubeste, ai incredere in el zic si sti ca va fi bine in continuare sa o face dar daca crezi ca te va astepta in continuare mai asteapta putin timp sa fi sigura pe tine

11 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Daca tu crezi ca un baiat de 19 ani are o relatie cu tine numai pentru ochii tai frumosi, te inseli. Nu tu ca om esti interesanta, ci tu ca femeie. Baiatul doreste sex, nu altceva. Si dupa aceea oricum pleaca.

| ioanalarysa a răspuns (pentru neutrino):

Nu stiu daca pleaca. i-am zis asta si a zis ca nu. si mi-a mai zis ca el e dispus sa ma astepte oricat e nevoie. si de vreo 5 luni ma tot asteapta happy

| Bebbe133 a răspuns (pentru ioanalarysa):

Dar vezi. chestia asta cu asteptatul. Adica sta cu tine si te asteapta ca sa o faceti. apoi pentru el devine interesanta doar de gaura ta ( scuze de expresie) si nnu de tine ca si iubita lui. Pe bune ai atata timp in fata, incat sa o faci sa te saturi, nu se stie daca vei ramane cu el. si tot tu o sa ai de suferit, crede-ma.plus ca apoi poate vei mai sta cu altcineva o lunga perioada si tot asa il vei iubi si cand o sa iti ceara sa o faceti poate vei ceda si in fata lui,si asa se aduna mai multi pe lista ta si chiar daca nu esti vei considerata cum nu esti pentru ca s-ar duce vorba despre tine. Dar asta conteaza mai putin,dar oricum esti mica si ai atata timp sa o faceti si se vede clar ca inca nu esti pregatita psihic sa iti incepi viata sexuala. Oricum orice ar fi nu o face fara prezervativ,iar el sa zica ca o scoate afara cand simte ca isi da drumu si nu isi da drumul in itne,[pentru ca el fara sa simta inainte de a-si da drumu si de a elimina sperma, elimina fara sa isi dea seama, un lichid preseminal ce contine suficienti spermatozoizi incat sa ramai insarcinata. Dar ti-am zis, nu o face, poate vei regreta apoi, stii bine ca iubirea de la 16-19 ani nu e asa matura si serioasa cum ni se pare noua, si de ce sa regreti tu? pentru ca tu vei avea mai mult de suferit. El sta cu tine si asa daca chiar te iubeste atat de mult, daca el nu va fi de acord cu tine adica sa nu faceti sex, inseamna ca nu tine asa mult la tine si te voia in patul lui, sau daca vezi ca zice ca accpeta dar apoi usor usor incepe sa se schimbe.macar incearca asta ca sa il pui la incercare sa vezi ce vrea de fapt, dar nu te lasa pacalita, si incearca sa fii cat mai serioasa. asa iti vei da seama.winking sper ca vei tine cont.

| neutrino a răspuns (pentru ioanalarysa):

Toti baietii mint fetele pentru a obtine ceea ce vor, adica sex. Si fetele adora faptul ca sunt pacalite frumos. Problema e sa nu plangi dupa aceea ca nu ai avut noroc.

| IonutBaws a răspuns:

Asculta aici nu fa asta nici nu stii cum poti sa ramai insarcinata si dupa si dezvirginata mai bine n-o fa ca de la urmatorul an scolar se vor face verificari la virginare si daca te gaseste nevirginata poti sa fii exmatriculata ori te omoara parintii.
Sunt baiat si imi doresc si eu sa fac astalaughinglaughingdar varsta micalaughinglaughing nu fac sex cu el.

| ioanalarysa a răspuns (pentru IonutBaws):

Off straight face

| ioanalarysa a răspuns (pentru IonutBaws):

Chestia cu scoala nu e adevarata oricum laughing))

| IonutBaws a răspuns:

Inca astept...straight facemacar 18 ani
Ca daca fac acum ma tem si e bine ca te asteapta.Zii sa te astepte macar pana la 18 ani si nu stiu ce are ala ca daca are gata 18 ani hai al sex pff.Si eu am 14 si vreau sa fac sex si tot astept.

| Riko_Richardo_1982 a răspuns (pentru IonutBaws):

Ba tu ia-ti dopul in mana si dai bataie.