| angel199 a întrebat:

Buna la toti! Nici nu mai stiu cu ce sa incep, toti ati citit povestirea mea, si mi-ati dat multe idei.De ce oare in ziua de azi este mai mult rau decit bine, de ce el se joaca cu sentimentele mele, eu numai suport, imi vine sa plec din acest oras, sa nu-l mai vad pe el.Neam impakat o saptamana in urma si el a promis ca o sa faca totul ca relatia noastra sa fie cit mai buna, dar nu face asa, el imi raneste inima, cu comportamentul lui ma face sa pling in toata ziua, de luni a inceput sa ma raneasca, m-a sunat si a dorit sa plecam la germana, a intirziat la intilnire, a spus ca a dus o carte la biblioteca, am mers impreuna dar la distante fara tinut de mina, am ajuns la scoala si germana nu am facut-o, el mi-a zis ca vrea sa se plimbe, eu am fost deacort cu aceasta, mi-am plimbat foarte putin, si in timpul plimbarii el imi zice ca doreste sa plimbe singur si apoi pleca acasa, eu insa trebuia sa plec la mama la serviciu, el m-a condus aproape de serviciul mamei, si a plecat nici un sarut, nici imbratisare nimic, m-am simtit tare trista ca el a procedat asa, inainte mergea cu mine la serviciu mamei si statea cu mine, dar acum nu stiu ce era cu el.Eu am ajuns acasa si am crezut ca el este pe net, insa nu era, a intrat foarte tirziu pe net, pe la 22, si nimic nu mi-a scris chiar daca a vazut ca sunt online, si a iesit din net tot fara sa spuna nimic, a doua zi marti pe la lektia a3 l-am intilnit la repaus era la etajul 1 avea lectia de franceza, nici nu a observat ca vin eu, si ii facea priviri dulci une-i fete, vorbea cu ea, chiar si o imbratisa, glumea cu ea, cind a observat ca vin eu, repede s-a dat in celalalt colt al coridorului, statea smerit parca nu s-a intimplat nimic, m-am salutat cu el si gata, dar in suflet simteam injosire si la lektia a 6 trebuia sa ne vedem iarasi la ora de educatie fizica, el nu a venit, toata clasa era a lui dar el nu era, a stat in clasa nu avea forma sportiva, dupa ce a sunat la repaus mergea in fata mea, m-am facut ca nu l-am observat pentru ca era galoagie mare si multi elevi, am ajuns acasa de la ore, el era primul pe skype, nu mi-a scris nimi cu toate ca a vazut ca am intrat in skype, peste ceva timp i-am scris eu, el mi-a raspuns greu, apoi eu nu ii raspundeam si mi-a scris ca crede ca nu vreau sa vorbesk cu el, eu i-am zis ca are pareri gresite si tot asa vorbeam peste citeva ore, era seara a zis ca pleaca sa invete, dar nu a plecat, in timp eu am intrat la el pe sait si am gasit la comentariu convorbiri despre mine, el a skris ca alina... ceva pe limba gruzina, si acolo il intrebau si el spunea ca alina este prietena mea, aceatea au fost comentariile vechi, dar acum noi el a skris ca ii trebuie o fata sexy pentru iubire, si cineva a zis ca ma are pe mine la ce-i mai trebuie alta fata.si el a raspuns ceva dar nu inteleg ce a zis, azi e mercuri l-am intilnit iarasi la scoala dar el iarasi s-a facut ca nu ma observat, chiar dacase uita in partea mea, am plecat acasa, nu am intrat in skype, am intrat pe la 16el nu era in skype si acum e 20 akush si el in skype nu e, nici nu a sunat macar, nu il mai interesez eu cred ca.Acum nu stiu ce sa fac ca sa il uit, va rog am nevoie de sustinerea voastra, dati-mi propuneri ce sa fac mai departe, caci ma simt foarte singuratica, mi-e trist, astept cite mai multe propuneri. FUNDITA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca s-a racit atat de mult de tine si nu vede iubirea care i-o porti sincer parerea mea e ca nu te merita

eu in locul tau as purta o discutie cu el si i-as spune ca nu mai vreau sa fim impreuna

iti face mai mult raw decat bine, ca baiat ar trebui sa aiba grija de tine ca doar sunteti un cuplu nu doi amici

ar fi mai bine pentru tine sa-ti gasesti alt baiat

si chiar daca nu tine relatia cu celalalt...macar il faci gelos

succes si sper sa trecu prin aceasta depresie cu bine!
crede-ma ca nu merita!

3 răspunsuri:
| Maya_8602 a răspuns:

Buna, eu zic ca cel mai bine este sa te desparti de el, si eu m-am despartit de prietenul meu, nu merita, nu te mai gandi la el stiu ca este foarte greu, asculta muzica, uita-te la filme, la scoala nu il baga deloc in seama, vorbeste cu alti baieti, daca iti va mai scrie nu ii mai raspunde, gaseste alte ocupatii. e fff greu stiu. dar nu merita sa ne distrugem pentru un baiat! Esti mai buna decat el...mult succes, draga mea!kiss

| skiTeL a răspuns:

Daca zice ca nu mai vrea sa fie cu tine adica a scris la skipe asa ceva eu zic sa il uiti si sa iti cauti alt iubit.Iti zic asa a facut si iubita mea nu ma mai baga in seama de loc nici nu am mai vazut-o sincer de vreo luna.Si cand am vazut-o m-am despartit de ea si m-am dus cu alta. Scucces cu el!

| Helmina a răspuns:

Draga angel, trebuie sa intelegi cateva lucruri, 1 cand doi oameni nu sunt facuti unul pentru altul, apar astfel de manifestari dureroare. 2 dragoste cu sile NU MERGE NEVER. 3, Si mai trebuie sa intelegi ca viata e facuta din rau si bine, si fiecare om trebuie sa treaca prin ele, ca sa se maturizeze. Asa ca nu o lua ca pe un capat de viata, dupa lacrimi vine SOARE! Numai bine