| Biuuu03 a întrebat:

M-am despartit de fostul si acum imi plac de alt baiat.I-am zis si celei mai bune prietene a mea(care sta cu el in bloc)si l-a intrebat daca ma place.El a zis ca nu.(poate a zis asa ca stia ca ea este prietena mea cea mai buna).Ce sa fac? Sa-i spun ca-l plac sau nu?

3 răspunsuri:
| Raiiiisa a răspuns:

Nu trebuia ca prietena ta sa-l intrebe pentru ca nu ea este indragostita de el.Mi se pare normal ca el sa-i nu-i dea explicatii in privinta cu fetele de care ii place.
Fa-ti curaj si spune-i pentru ca nu se poate intampla nimic rau.Sa simpatizezi pe cineva e chiar un lucru frumos.

| DeehhCarla a răspuns:

Incearca sa fi amica lui, sa iesiti sa comunicati, dupa spune-i ce simti pentru ca daca o faci de la inceput te-ar putea respinge si nu ti-ar placea, acordai timp sa te cunoasca. succes

| CatiGeanina a răspuns:

Buna! Eu sunt de parere ca ar trebui sa il intrebi daca simti ceva pentru tine. Daca da, spune-i ca si tu simti ceva pentru el si ca ai vrea sa existe o " scanteie" intre voi, iar daca va spune ca nu simti nimic pentru tine si ca nu te vede decat ca pe o prietena, atunci spune-i ca si tu il vezi ca si pe un frate. Sper ca te-am ajutat macar putin! :*