| marulverde01 a întrebat:

M-am despartit de prietenul meu in urma cu 2 saptamani datorita certurilor repetate si a faptului ca nu mai simteam nimic pentru el,dupa o relatie de un an.
Acum sunt cu un alt baiat de cateva zile,pe care il plac foarte mult, sunt tare indragostita de el,n-am mai fost niciodata asa. Problema e ca fostul meu prieten vrea sa ne impacam,ma suna intruna,ma ameninta ca o sa-l bata pe prietenul meu,si ca o sa ii bata pe toti cu care o sa fiu,pana o sa ma intorc la el,ca ma iubeste si dragostea pentru mine l-a innebunit.
Eu nu vreau sa mai aud de el,cu atat mai putin sa ma impac cu el. Am vorbit cu actualul meu prieten despre asta,i-am zis ca imi doresc sa fiu cu el in continuare,dar ca nu vreau sa aiba probleme din cauza mea,mi-a spus sa stau linistita,ca si el vrea sa ramana cu mine,si o sa trecem peste asta impreuna.
Nu stiu ce sa fac cu celalalt, sa ma lase in pace, si sa ma uite. Voi ce spuneti?happy

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Sunt doua variante: este mafiot sau este papagal. Tu care din aceste variante crezi ca este?
In prima varianta, inregistrezi convorbirile cu el si mergi la politie, in a doua, fie il pui la punct, fie il ignori.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Mda... nu se lasa laughing.
Spune-i o data pentru totdeauna ca nu mai vrei sa auzi de el!
Asa isi va da seama ca tu nu mai simti absolut nimic pentru el si te va lasa balta.
Gelozia e mare, ai grija de iubitul tau, s-ar putea complica treabawinking.

| χƒяυмυѕιкαχ a răspuns:

Spune-i ca daca nu te lasa in pace si te mai ameninta il reclami la politie sau pui alti pe el sper ca te-am ajutat si mult noroc :*

| AndreeaTiana a răspuns:

Spune-i ca nu mai simti nimic pentru el si sa te lase in pace.....asa am facut si eu si crede-ma mi-a mers