| Pissy a întrebat:

Am vrut sa ma impac cu fostul meu prieten in timp ce eram certat cu actualul si acesta m`a luat la misto. Spunea ca se impaca cu mine doar daca ii fac sex oral. L`am refuzat, iar azi prietenul meu a aflat de conversatia cu fostul` si mi-a spus ca se abtine sa nu ma bata, desi merit si ca nu mai merge, asa ca ar fi mai bine sa ne despartim pentru ca eu il tin pe post de marioneta ca sa il uit pe fostul`. Nu este asa. Tin enorm la el, dar deocamdata nu pot sa-l iubesc.Cum sa fac sa ne impacam pentru ca el nu vrea sa mai auda de mine momentan. crying(
Va rog ajutati`ma.sad

Răspuns Câştigător
| noName_8681 a răspuns:

Offf sad cam urat. si u ai gresit. Aratai baiatului ca ti la el, ca el e foarte important pentru tine si ca nu vrei sa il pierzi.

3 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Prietenul ti-a spus ca : '' Se abtine sa nu te bata desi meriti si ca nu mai merge asa ''. E clar, lucrurile sunt simple. El tine la tine mult. Crede-ma. Dar se vede faptul ca nu e la fel si din punctul tau de vedere. Tu il apreciezi doar ca fiind popularul '' cui pe cui se scoate ''. Altfel in niciun caz nu vorbeai cu fostul. Niciodata. Cand exista o astfel de problema vorbesti cu tine, cauti sa intelegi ce nu merge, nici vorba de vreun fost sau vreo fosta. Puteai foarte frumos sa fii sincera cu prietenul tau, sa ii spui deschis ce te framanta si sa cautati impreuna o solutie. Poate nu e tarziu nici acum sa faci asta. Dar intelege ca l-ai dezamagit. Si nu cauta sa il cumperi. Va fi si mai dezamagit. Accepta ca ai gresit. Lasa-l sa fie singur cand vrea asta. Tu doar aminteste-i ca tii la el si provoaca-l la sinceritate. E nevoie de asta mai mult decat de orice.

| Gorillaz a răspuns:

E clar ca s a simtit stanjenit, pentru el este o experienta urata si la fel ca in cazul tau, foarte greu o sa ii recastigi increderea, asta daca e dispus sa te lase sa incerci sa o faci.

| marian2p3u a răspuns:

Hmmmm. greu, un baiat dezamagit... greu isi va reveni. daca simti ceva pentru el incearca sa-i explici asta, ca it face placere sa stai cu el, ma rog vrajeli din astea ca sa-l atragi. in caz ca nu simti nimic pentru el asta e, dupa tramvai si dupa baieti sa nu alergi niciodata pentru ca vine intodeauna altul. succes