| anonim_4396 a întrebat:

BUNA! MA CHEAMA Iulia, am 16 ani. Simpatizez un baiat din clasa. la o petrecere i-am spus ca-mi place de altul fiindca mi-a fost rusine sa-i spun ca-l plac. ce sa fac!

7 răspunsuri:
| vykkusor a răspuns:

Fii sincera cu el si spune-i ce simti, faptul ca ii ascunzi anumite lucruri nu te ajuta la nimic.Nu meriti sa suferi doar pentru simplu fapt ca nu ai curaj.Curajul si-l face fiecare...Multa bafta si fii increzatoare.pa

| duDu_8774 a răspuns:

:O mai bine ei zice ce simti big grin dc sa iti fie rusine sa iti arati sentimentele?big grinbig grin: zi si gata nu te omoara nimeni

| Chuck a răspuns:

Iulia, iulia. Spune-i adevarul, intalniti-va si voi!

| cage a răspuns:

Iulia iulia laughing nu trebuie sa-i sui ca iti place de el, doar poarta-te ca atare si va fi al tau, daca ii spui direct ca iti place de el s-ar putea sa iti faci mai mult rau decat bine... si nu te mai complica cu faze de genu "imi place de altul" pentru ca nu are rost

| nikoleta93 a răspuns:

Eu zic sa ii propui o intalnire si nu o sa te refuze ai sa vezi. daca chiar iti place de el trebuie sa ii zici, nu ai dc sa fi rusinoasa.

| NYC a răspuns:

Pai, poate ca si el te place si i-ai distrus sperantele spunandu-i ca iti place de altul. incepe sa vorbesti cu el pe diferite teme, sa te considere ca o pritena si poate o sa te apropii mai mult de el.

| nimeni_2035 a răspuns:

Hai poate esti varamea ca si ea are 16 ani si o cheama iulia waitingthinking