| anonim_4396 a întrebat:

Am o pritena care stiu sigur ca ma place, o plac si eu pe ea dar nu stiu cum sa ii spun, i am spus ca o simpatizez, si ea mi a spus ca sunt ok, si si dat seama ca sunt timid...nu stiu ce sa fac

4 răspunsuri:
| Komododragosh a răspuns:

Pey nu cred ca o deranjeaza foarte mult ca esti timid, dar trebuie totusi sa vina multe din partea ta, ca suntem baieti, asta e blestemul nostru si binecuvantarea noastra. Vorbeste mai des cu ea, invit-o pe-afara in parc sau la un suc, zambeste-i vorbeste-i cat mai frumos si dragastos. In cele din urma, te vei obisnui cu ea si timiditatea ta va trece. Mult succes.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Nu.ti fa griji, doar mai petrece niste timp cu ea. dar ai grija sa nu cazi in extrema cealalta, din timid intr.un guraliv care zbiara si se lauda si... ca sigur nu.i va placea. ea deja spui ca te place, sa nu te schimbi.

| elenis85 a răspuns:

Mai putine cuvinte mai multe fapte, arata-i toate astea si filtreaza un pci cu ea, joaca te ca fetelor le plac jocurile cu intelesuri ascunse si incet incet ai sa si scapi de timiditate si cel mai important e sa fii tu, cel mai mult ne place sa vedem un om cum e el nu cum ar vrea restul lumii sa fie. succes

| Roxana2312 a răspuns:

Po incerca sa iti infrunti timiditatea ca niciodata nu ai sa castigi daca esti timid spune-i pur si simplu ca ai sentimente mari pentru ea j ca ti'ai dori foarte mult sa fi cu ea