| AndaM a întrebat:

ma confrunt cu niste intrebari care cred sunt normale. Am 15 ani, prietenul meu la fel, suntem impreuna de 9 luni. tin foarte mult la el si simt ca e reciproc. am stabilit ca vom merge undeva la niste cabanute cu mai multi prieteni, si de la un timp ma cam preseaza cu discutii despre sex/dragoste. Sincer, ma simt destul de pregatita, dar ma gandesc la consecinte, in primul rand mama mea nu stie despre el, in al doilea ma gandesc cum va fi dupa. oare pe asta va fi apoi bazata relatia noastra? am temeri in legatura cu acea noapte..am incercat sa ii explic si lui sa mai lasam timpul sa treaca, insa nu. se supara, zicand ca i-am facut iluzii. ce sa fac?straight face vreau raspunsuri serioase. funda

Răspuns Câştigător
| maria_1035 a răspuns:

Nu e adevarat, intr-adevar sunt amandoi cam mici, dar momentu e cand esti pregatita nu scrie nici unde la ce varsta sa iti incepi viata sexuala. Fa asta insa doar daca tii cu adevarat la el si pentru ca vrei si tu asta, ar fi o mare greseala sa o faci doar din teama de a nu il pierde. Si intr-adevar nu inseamna ca a asteptat doar asta de la tine, gandeste-te totusi ca sunt 9 luni nu 9 zile, e ceva totusi, nici un baiat nu cred ca ar astepta atat doar pentru a profita.Si sunt de acord cu ce zice temugin, asa sunt baietii cand vine vorba despre sex"nerabdatori"dar asta nu inseamna ca isi doreste doar asta. Tu trebuie sa iti da seama daca simte ceva pentru tine sau daca nu, pentru ca trebuie sa ai incredere in persoana cu care faci acest paslove struckbafta. funda?:*

4 răspunsuri:
| NeneaGogu a răspuns:

Nu temungin, nu ai dreptate, fata nu este pregatita pentru a face sex, nu intelegi?
Sa sti Anda draga ca prietenul tau sta cu tine doar pentru sex, nu trebuie sa faci ce zice el daca constiinta ta iti spun ca nu esti pregatita pentru asa ceva, organele sexuale feminine nu sunt destul de dezvoltate la varsta ta pentru a intretine o relatie sexuala, se vede ca este un profitor acest prieten si a stat pe linga tine numai pentru sex, ce inseamna aia ca i-ai facut iluzii, i-ai dat de inteles ca si tu vrei sa o faci sau ce? spune-i ca nu esti pregatita pentrun asa ceva, poate peste un an doi, daca te iubeste cu adevarat te asteapta

| temugin a răspuns:

Pai ar trebui sa discuti cu el sa stabilesti care sunt prioritatile lui si ale tale, sa-l testezi oarecum, intrebandu-l cat e dispus sa te astepte.
Afla daca va fi langa tine "dupa". Nu trebuie sa te alarmezi-el se enerveaza ca asa sunt baietii la varsta lui, incearca sa-l calmezi.
Insa daca esti pregatita, pregateste tu momentul, sa fie perfect si iti garantez ca n-o sa te lase!winking

| Alexy_4136 a răspuns:

Uite, sincer la fel ma simteam si eu pregatita si eram 100% sigura ca vreau sa o fac. Dar am lasat putin sa vina lucrurile de la sine. Am asteptat si abia acum cand am facut 1 an si 6 luni, s-a intamplat sa ma culc cu el. Si nu regret sincer deloc deloc ce s-a intamplat. de atunci au trecut 3 luni si crede-ma este perfect, sincer, pot fi sigura ca relatia voastra nu se va baza pe sex deoarece el totusi a stat mult cu tine, deci te iubeste. deci nu se gandeste la asta. SIGUR. eu spun sa mai astepti, preventiv sa te simti tu bine ca ai asteptat destul, si sa te convingi ca poate sa te astepte, adica sa te convingi de faptul ca te iubeste. Deci eu zic sa astepti lasa timpul sa treaca asa cum am facut eu, si sincer nu cred ca vei regreta. doar convingete de iubirea lui fata de tine si in rest, totul ok stai chill. Te-am pupat :* bafta big hug

| ali999 a răspuns:

mai sa faci*** la 15 ani? asta nu cam normal dar trebuie ta daca vrei sa faci asta eu cred ca nu e bine.Ai mai zis ca nu stie mama ta si cand te.o vedea g*****a ce crezi ca o sa zica? ti.am zis ca nu e bine orcumk e viata ta nu decid eu in locul tau. Si acum o intrebare stupida "funda"?