| Sfinnx a întrebat:

Prietenul meu vrea sa cunoastem noi domenii si sa ne apropiem mult mai mult prin sex. Vrea sa ii fac sex oral, dar eu nu ma simt pregatita pentru asta chiar daca el mi-a facut.Continua sa imi spuna ca sunt pregatita si sa ma incurajeze sa o fac, dar in final am refuzat, rugandu-l sa inteleaga ca nu sunt in dispozitia necesara.
Ieri seara am discutat mai multe fata in fata despre aceasta tema.Am povestit despre noi,cum ca trebuie sa gasim alt mod de atractie reciproca,si sa incercam lucruri noi, ca cica daca nu, n-o sa mai mearga.(In ultima perioada ne-am certat enorm de mult si am scazut la un nivel unde nici eu nu stiu daca mai exista sentimente.Iar de la acel nivel am sarit undeva la altul, adica cel cu sexul oral, putin cam brusc, si asta imi da de gandit altceva.Ca de fapt el vrea ca relatia asta sa se bazeze mai mult pe relatii sexuale).I-am spus ca nu vreau sa avem o relatie bazata numai pe asa ceva si ca trebuie sa existe si baza setimentala.Iar raspunsul lui a fost unul jigarit, de abia scos din gura lui :" Da..ca si asta trebuiee."
Totodata am inceput sa discutam despre un prieten de al lui, cu care a purtat asemenea discutii si i-a cerut perspectiva lui asupra fetelor, la care el ii spune ca mai bine e gay decat sa aiba vreo fata.De ce?! Pentru ca suntem plangacioase si nu ne lasam usor cand vine vb de sex; intr-un cuvant nu ii satisfacem sexual.Bun, apoi a urmat si parerea prietenului meu, de care am ramas putin socata.Imi spune ca : E si normal ca noi baietii mergem mereu la altele pentru ca voi nu vreti sa dati mai mult, si altele nu sunt asa.Altele se dezbraca pentru noi si etcc.Iar apoi a facut referire la mine prin asta:Ca daca ati fi asa, nu s-ar desparti omu' de voi, si ar fi langa voi mult si bine.Ati prins ideea! Din aceasta discutie am observat ca de fapt el cauta "o curva" Scuzati-mi expresia.Iar eu nu ma incadrez in categoria asta, nu sunt genul acela de persoana si nu toate fetele sunt de acord sa faca sex oral, plus ca nu ma simt pregatita pentru un nivel mai ridicat, cum ar fi sexul oral.De ce? Pentru ca nu sunt sigura de ce va urma peste cateva luni.N-am incredere deplina in el.De unde stiu eu ca poate nu o sa scoata vorbe prin tot orasul despre mine si sa ma fac de rusine? Am avut urcasuri si coborasuri care m-au facut sa ma indoiesc de el si de ceea ce simte.Asa ca nu stiu ce sa fac sa ne fie bine la amandoi.Credeti ca in calitate de iubita ar trebui sa ma deschid mai mult lui si sa il satisfac in aceste domenii?
Vreau parerea fetelor in legatura cu sexul oral, daca au practicat asta cu partenerul (nu e o rusine), si parerea despre ceea ce am spus eu mai sus.
Vreau parerea baietilor in legatura cu "Discutia pe care prietenul meu a purtat-o cu acel baiat."Despre fetele de genu si despre cat de mult dureaza o relatie care e bazata pe sex, din perspectiva voastra.
Chiar am nevoie de niste sfaturi si sa gasesc o solutie buna pentru amandoi.Dau funda!

22 răspunsuri:
| Picasso a răspuns:

Ophhh, ce idioti sunt unii baieti, cat despre 15-16 ani ai tai, nu stiu ce sa zic bre.
In fine, ideea sta in felul urmator, indicat e sa nu iti ceara sa faci chestia asta, hmm daca el ti-a facut, jocul putea sa continue cu aceeasi moneda.
Placerea ca barbat e sa te faca te simti in al noualea cer, sa te excite, sa iti placa ceea ce iti face, cat si lui!
Daca si tie iti plc sa il vezi cu zambetul pe buze, deasupra sau dedesubtul tau, atunci "joaca-te cu aceeasi moneda"
Daca nu iti plc sa faci, nu face!
Noi baietii avem fanteziile noastre, cat si voi! E bine cand incepi, aventura sa o duci pana la capat cu satisfactie, reciproca de preferat!
Daca ti-a cerut sa faci asta, e cam taranoi, inca odata vreau sa subliniez ideea ca tu ar trebui sa stii ceea ce ii place, si invers!
Stati si studiati`va!
Si da intr-o relatie, trebuie sa fie dorinta de a face dragoste, as fie aceeasi intensitate, acelasi rasfatz, hai ca o dau in aberatii!
succes, rasfata si fi rasfatata!

| PrecioussGirl a răspuns:

Hai sa-ti spun parerea mea ca si fata.
Sexul oral l-as face daca as avea o relatie de mai bine de 3-4 ani si as avea incredere deplina in el si as fi sigura ca el este alesul ca sa spun asa.
Cred ca daca tine la tine, daca te iubeste asteapta pana cand esti pregatita sa faci acest pas, nu te forteasa si nu insista. Din moment ce insista atata, nu mai are rabdare, din cele spuse de tine nu te iubeste si vrea doar sa-si satisfaca placerile. Atat si nimic mai mult!
Orice baiat oricat de vagabont e, dar sa fie matur, apreciaza o fata care e cuminte si cu capul pe umeri.
Poate ca si baiat, da se mai duce la panarame pentru ca poate face cu alea unele chestii pe care nu le face cu tine din respect, dar atata timp cat se intoarce la tine te respecta, te iubeste si e totul ca la inceput e ok.
Eu in locul tau m-as desparti de el, serios. Nicio fata care e cu capul pe umeri nu merita un astfel de baiat. Daca vrea sa experimenteze atunci sa caute in alta parte.
Asta este parerea mea.

| Miauti a răspuns:

Cum ai vazut si mai sus. Din punctul meu de barbat o mai spun inca odata "femeia trebuie satisfacuta" noi barbati santem doar o jucarie pentru femeie.

Sfatul meu este simplu. Daca nu i convine sa se duca la alta sau sa devina gay. Oricum din cate ai povestit imi da impresia ca e un baiat care doreste sex ca sa laude.
eu inlocul tau puneam punct relatiei.

| Florinel28 a răspuns (pentru Miauti):

Nu sunt de acord cu ideea ca noi barbatii am fi niste sclavi ce trebuie sa ridicam femeile in slavi doar de dragul de ale fi pe plac, e nevoie de respect si reciprocitate in egala masura de la ambi parteneri, ca altfel mandria morala nu-ti da voie sa te simti sclavul nimanui. Ce doresti dumneata sa zici e barbati sunt usor de manipulat din cauza apetitului sexual si sunt de acord.
In legatura cu intrebarea domnisoarei despre ce se intampla eu zic ca voi sunti inca de abia trecuti de pubertate si aveti o gramada de complexe pe tema asta. Ce pot eu sa te sfatuiesc e sa nu te lasi prada nimanui si sa faci totul dupa cum esti tu pregatita si oricum odata cu varsta te mai luminezi la minte si ai sa privesti asemenea chestii cu totul alta parere fara complexe

| Purec a răspuns:

Deci cand el ti-a facut sex oral, tu nu te-ai gandit ca nu esti pregatita. Unde mai pui ca pretinzi iubire, dar tu insati nu iubesti. Nu poti sa spui ca iubesti dar nu ai incredere in iubitul tau. DIscutia lui cu prietenul lui, a fost doar o "gogoasa" pentru tine sa accepti sa ii faci un oral. Nu il iubesti si nu te iubeste, asta trebuie sa intelegi. Totusi te atrage, i-ai face un oral daca nu ti-ar fi frica ca o sa fi privita apoi stramb pe strada laughing

| paulthegame a răspuns:

Chiar ca numai pe sex si fantezi se bazeaza relatia ta, tu decizi cheia e la tine, pune niste reguli

| valsulnorilor a răspuns:

Draga mea,cel mai important lucru este ceea ce simti tu si punct! Cred ca sexul oral nu e ceea ce ai nevoie tu acum. O relatie trebuie sa se bazeze in primul rand pe respect,sentimente, trairi si nu pe placeri mai mult sau mai putin paranoide. Daca nu ai reusit sa treci de acest zid inseamna ca persoana nu ti-a demonstrat ca merita acest sacrificiu. Fiind o bariera psihica tu trebuie sa depui niste eforturi pentru a trece dincolo, iar pentru a gasi putere trebuie sa ai motive. Problema e la el nu la tine! In viata fa doar ceea ce-ti place si nu regreta nimic din ceea ce faci, dar pentru asta trebuie sa ai mereu ratiunea conectata la prezent, din pacate insa unde incepe dragostea se termina ratiunea........ganduri bune, limpezi si ...lumina in suflet!

| Felys a răspuns:

Tu nu vezi ca asta intentioneaza, sa te foloseasca pe post pe curva, un baiat care iubeste in veci nu ar insista atat la prietena lui, ar avea bunul simt si rabdarea necesara sa isi doreasca si partenera relatii intime, nu ar presa fata cu nevoile lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citind tot orice prost isi da seama ca el bate apropouri la sex si atat. mai era o fata zilele astea pe aici car i-a facut sex oral ( nu zic ca e ceva rau ca majoritatea idiotilor, dar una e la 16 ani, una e in o relatie de durata unde e o anumita igiena personala respect si iubire.) iubitului ei si ala i-a dat mesaj sa nu-l mai sune si cand ea se va saruta cu altul sa isi aminteasca ce i-a mai umblat prin gura. repet nu vad ce e rau in oral dar din ce rahaturi a incercat el sa iti vand cu apropuri de prieten si restul, se vede ca e un papa lapte.
scapa de el si dupa zii ca toti sunt porci, ca restul fetelor laughing, ca tu numai tii la fel de mult ca el, dar cand e vb de sex, eh-- oral nu dar normal nu strica. mda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-i papucii. Dar nu acum. Maine mai bine. Si nu pe Facebook.
Iar el sa si-o taie si sa se ospateze singur cu ea daca tot il macina.

| PeFuga a răspuns:

Vad ca relatia voastra are multe probleme. Mai asteapta sa vezi daca sunt sanse sa ii vina mintea la cap si daca nu, atunci lasa-l. In primul rand relatia voastra ar trebui sa va priveasca doar pe voi, chestiunile intime nu ar trebui povestite prietenilor lui. In al doilea rand daca tu nu esti pregatita sa oferi mai mult, nu trebuie sa cedezi. Sexul oral nu e o chestie care "trebuie" practicata ci e o chestie de preferinta. Daca nu voiai deloc sa faci sex cu el era sa zicem alta poveste. Acuma mai gandeste-te la ceva. Tu nu vrei oral, dar ii cedezi ca sa nu il pierzi. Dupa o luna vrea anal si tu ai sa cedezi ca sa nu il pierzi. Dupa inca o vreme o sa vrea sex in 3 si tu. Nu! Daca nu ai incredere in el, asculta-ti instinctele, stiu "ele" ce e mai bine pentru tine!
Chestia asta trebuie sa fie de comun acord, iar daca el nu vrea sa accepte si tot insista, atunci e clar ca nu e asta relatia vietii tale si ca nu o sa ajungeti prea departe (casatorie, copii, etc), asa ca nu-ti mai pierde timpul!

| Sfinnx explică (pentru PeFuga):

Ai mare dreptate

| Ezeru a răspuns:

Am mai fost pe aici o fata. Prietenul ei a rugat-o sa ii faca sex oral. El a ejaculat in ea si a parasit-o imediat dupa.( a fost distrusa ). Cand iubitul tau iti cere asa ceva trebuie sa fii sigura ca se intampla ceva.
Sunt sincer cu tine cand iti spun ca nu te iubeste. Daca te iubea nu iti cerea asta. Tocmai cand iubesti o persoana vrei sa o faci fericita si ii respecti deciziile ( parerea mea ).
E mai bine sa refuzi in continuare si sa ii zici ca nu faci asa ceva si daca te iubeste te intelege daca nu sa iti spuna ca sa stii ce ai de facut pe viitor.
Sunt baiat, dar iti zic sincer ca nu am aceste asteptari de la o fata. Cel mai important pentru mine este sa ma iubeasca nu sa ma satisface. Sunt eu mai ciudat poate thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ezeru):

Oo da, am uitat de asta saraca. laughing si-a speriat iubitul cu oral, altul s-ar fi casatorit cu ea cred.

| trixiiie a răspuns:

Mă fată, eu am prieten de doi ani șiiiii..., și la noi nu s-a purtat discuția legată de sex. Cei drept, facem și sex foarte mult, dar relația nu se bazează numai pe asta.thinking
Ceea ce îți cere el, să-i faci sex oral, e aiurea. Eu nu m-aș coborî la asta.
Mai bine să nu o faci, pentru că povestea ta m-a cam pus pe gânduri, nu știu dacă băiatul vrea un viitor lângă tine sau decât o parteneră de sex. sad
Imi pare rău. Mai bine te debarasezi încet de el...

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Mai asteapta sa vezi cum decurg lucrurile in relatie, nu te si arunca intr-o asemenea prostie. Dupa cum spui ca te cam forteaza, ar fi bine sa mai astepti. Daca te iubeste cu adevarat, asteapta pana cand tu te simti pregatita sa faci acest pas, nu insista atata. Nu te lasa pacalita, cine stie ce are de gand, mai asteapta. In cadrul unei relatii este permis absolut orice, atata timp cat este de comun acord, asa ca nu este o rusine, dar totusi la tine nu este asa. Eu atat iti spun sa mai astepti.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Sfatul meu e sa astepti.Tu singura poti stii ce sa faci.El e inca imatur si nu e bine ca o relatie sa fie bazata pe sex.

| Dobrin_Maria_1999 a răspuns:

Parerea mea e sa nu ii satisfaci nevoile caci se vede ca vrea doar sex. Puteti gasi si alte domenii cum ar fi:cinema-ul, magazinele, telefoane. Puteti sa va cautati si elemente comune discutand.

| msKat a răspuns:

Daca nu esti pregatita nu o face... daca te indeamna sau te bate la cap cu asta inseamna ca nu te iubeste. (si din punctul meu de vedere sexul oral e scarbos... da fiecare cu parerile lui)

| Dackvareder123 a răspuns:

Buna, eu consider ca el sta cu tine doar pentru ca vrea sex. Persoanele de tipul asta sunt acei barbati obsedati de sex si nimic altceva. Am si eu asa prieteni care cand le arati o fata si zici uite ce draguta e, ei zic ca nu are cur si ca ei nu ar ***-o. Niste oameni de tot raha*ul.
Cat despre situația ta, eu ți-aș recomanda sa-i zici ca nu ai de gand sa faci asta si daca nu-i convine sa plece. Mai sunt baieti in lumea asta si nu are rost sa stai cu cineva si sa fi stresata. Sper ca părerea mea ti-a fost de ajutor.

| milkaCappuccinca a răspuns:

Parerea mea este ca nu trebuie sa ii satisfaci toate poftele. Pina la urma el ezita sa asculte dorintele tale si te impune sa crezi ca esti pregatita pentru asta. E bine ca te gindesti si la consecinte, pentru ca baietii astazi sint cu noi si ne spun fel de fel de cuvinte frumoase, iar miine cind ne despartim scot vorbe goale care te fac sa intri in pamint de rusine. Pina la urma poate ca daca nu o va face cu tine, va pleca la alta ( nu ai de unde sa stii ce va face, e doar un exemplu). Pastreaza-ti demnitatea! E mai importanta decit satisfactia prietenului tau pe plan sexual!

| xZIonutZx a răspuns:

Interesant, paii eu sunt baiat na, el daca ar tine la tine nu te-ar bate nicidecum la cap sa-i faci oral sa-i faci oral bla bla bla, cu timpu putea sa vina si asta cand iti demonstra cu adevarat ca tine la tine, si ma rog si cu sexu normal ar trebui sa-l mai potolesti, nu mai accepta cand iti propune si atunci o sa-ti dai seama daca te iubeste sau sta cu tine pentru placerii sexuale. Multa bafta :*