| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc Adina am 18 ani am un priieten cu, care mi-am inceput viata sexuala acum 3 ani dar tot timpul prin metoda coitului intrerupt.Am auzit ca poti sa ramai insarcinata insa eu de ce nu am ramas? Mai foloseste cineva aceasta metoda? Poti sa ramai insarcinata...multe fete o fac asa si nu raman... oare de ce?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Unele au noroc, altele au parteneri foarte experimentati care reusesc sa scada riscul la minim si cupleaza metoda cu calendarul, alte fete au probleme de fertilitate in cuplu.

nony
| nony a răspuns:

Este periculos, dar daca el se simte capabil si nu are ejaculare precoce, totul ar trebui sa fie in regulá.
Sfant este prezervativul, dar si ala te mai tradeaza cateodatá.
Cel mai bine ar fi sa-ti iei toate masurile de precautie. Just in case!

| MissCamelia a răspuns:

Nu raman ca au avut noroc, dar ulciorul nu merge de mult ori la apa, ti-as recomanda sa mergi la ginecolog sa-ti recomande ceva pentru protectie

| Ingerasull99 a răspuns:

Mai bine iei pilula de a 2a zi ca sa fi si mai ok, sa fi sigura ca nu vei ramane, poti ramane insarcinata daca el o scoate prea tarziu, desi inainte de ejaculare cativa spermatozoizi se pot desprinde si patrunde in vagin, producandu-se sarcina.Ai grija, desi si eu folosesc metoda, desi intrerupe actul sexual, dar e mai marfa fara prezervativ! take care!

| Madalina_4750 a răspuns:

Si eu folosesc metoda asta de un an si jumatate si nu am ramas insarcinata.

| madutza_1916 a răspuns:

Si eu folosesc tot aceeasi metoda.sa fi mai sigura du-te imediat dupa ce faceti la toaleta fa treaba mica si niciun risc.

| nucontezafoatretare a răspuns:

Eu dupa ce am ramas insarcinata si am facut un avort am renuntat la metoda asta pe care o foloseam de vreo 2 ani...mai bine fii mai atenta decat sa regreti mai tarziu