| Zofota_Alexandra_1996 a întrebat:

Ma numesc Alexandra. M-am despartit de curand de prietenul meu cu care am fost 2 ani si 3 luni. Nu pot sa zic ca sufar pentru ca nu prea sufar. Doar ca nu sunt sigura ca am luat decizia corecta. El era foarte posesiv si gelos, ajunsesem sa nu mai am prieteni, sa nu mai fiu sociabila, pe scurt m-am transformat in opusul la ce sunt de fapt. Plus ca au existat niste scene violente. El e genul care se enerveaza si nu se controleaza la nervi. Dupa ce ne-am despartit eu am decis sa nu mai vorbesc cu el absolut deloc. Bineinteles ca iar cearta si scandal ca de ce nu vreau sa fim macar prieteni. El e genul care nu poate fara cineva, eu nu sunt asa, daca am cu cine sa vorbesc bine daca nu, nu caut. Evident a trebuit sa ma port urat sa inteleaga. Din nou, nu sunt sigura ca am luat decizia corectacrying. Mie nu imi place sa fac rau la oamenii din jurul meu, indiferent de ce mi-au facut ei in trecut. Alta problema ar fi ca ma voi intalni zilnic cu el cand va incepe scoala, pentru ca eu voi merge la liceu si el la facultate (fac naveta si o va face si el din pacate). Tin sa precizez ca am 17 ani si el 21. Cale de impacare nu mai este, asta e clar, doar ca nu sunt 100% sigura de deciziile luate. Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi! Multumesc. Astept raspunsurile voastre:*.

Răspuns Câştigător
| didiDia a răspuns:

Fata draga, eu zic ca ai luat clar decizia corecta. Ar trebui sa mergi inainte fara regrete, fara remuscari si sa nu te mai uiti niciodata inapoi. Unul ca el nu te merita. Mult noroc!

| cdu92 a răspuns (pentru didiDia):

Bravo!

| didiDia a răspuns (pentru cdu92):

Multumesc.

9 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Atunci cand ai un prieten, un iubit, nu inseamna ca te-ai bagat la stapan. Asadar, fii linistita, ai luat decizia corecta, ce-i drept cam tarziu, dar e bine si acum...

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu te mai gandi la aceasta relatie. Ceea ce ai facut este foarte bine. Iti va fi mult mai bine singura decat cu cineva care sa te trateze asa si sa nu iti respecte libertatea.

| Felys a răspuns:

Nu ai ce face cu un barbat violent,posesiv,daca ai face greseala sa te impaci,toata viata iti va scoate ochii pentru ca l-ai alungat de langa tine,ai facut foarte bine ca ai renuntat la el,nu e singurul baiat din lume,poti gasi altul fara aceste defecte urate, treci peste si indiferent daca dai ochii cu el in mijlocul de trasport in comun, fa-te ca nu il vezi, uita-te in alta directie, e mai bine sa se incheie totul

| Danysan a răspuns:

E un baiat Complexat care te-a manipulat atatia ani.Desii nu e bine sa dai cu picioru la o relatie de atatia ani-Cred ca in cazu tau e bine-Chiar Daca eu sunt Pro pentru rezovarea prb in relatii si orice ar Fi Trebuie sa Lupti! ...Foaie Verde si-o Lalea asta e parerea mea :-P!

| MisFit20 a răspuns:

Odata ce spui ca au existat momente violente eu te asigur ca ai actionat foarte bine ca te-ai despartit.

Răspuns utilizator avertizat
| Zofota_Alexandra_1996 explică:

Multumesc mult pentru sfaturi! happy