| cryssu90 a întrebat:

ma numesc Cristina si dupa o relatie de 11 luni cu iubitul, el mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca l-am ranit mult, ca l-am jignit, am fost rece cu el si l-am respins, avem cam o luna de cand nu ne mai purtam ca un cuplu, desi inca locuim impreuna si asta ma doare enorm, el a incercat sa ma combine cu un prieten de-al lui si acest lucru m-a facut sa cred ca nu ma mai iubeste, inca sper si ma rog la D-zeu sa imi mai dea o sansa, desi el refuza, il iubesc mai mult k niciodata si am vb de multe ori cu el, i-am zis exact ce simt, Acum o zi mi-am luat lucrurile si am plecat la tatal meu, iar aseara am venit sa imi mai iau ceva haine ce le-am uitat si mi-a promis ca ma duce el cu masina inapoi si nu ma mai dus, de ce oare mai vroia sa ma tina langa el daca nu ma mai vrea in viata lui? Am decis sa raman pana a 2-a zi si sa plec cu autobuzul, cand ne-am pus in pat i-am zis ca mi-e frig si vreau sa-l iau in brate si nu cred ca e nimic in neregula chiar daca nu mai suntem impreuna.Nu a zis decat un "da?", apoi a zis ca daca ma deranjaza sa ma ia si el in brate pe mine? si am zis ca poate, apoi mi-a zis sa ma bag la pieptul lui si ma tinea in brate, tot ofta si ma mangaia, eu neavand in ce sa dorm m-am imbracat in niste haine de-ale lui, in aceleasi haine in care m-am imbracat in prima noapte cand m-am mutat cu el. aa si am uitat sa mentionez ca mi-a prezentat familia lui si a vrut sa ne casatorim, deci n-a fost o simpla relatie.sa revenim.Asa,si apoi eu i-am zis ca ma simt ca in prima zi si el a zis,"asta vroiam sa zic si eu" big grin apoi am facut dragoste si sincer chiar si despartiti fiind, am mai facut-o, dar in interiorul meu nu se mai numea dragoste, pentru ca simteam o raceala mare din partea lui, nu mai era tandru cu mine, nu ma mai simteam ca atunci cand eram un cuplu, sincer aznoapte m-am simtit super bine, azdimineata cand a plecat la servici l-am intrebat daca imi da un pupic si a inceput sa zambeasca, ne-am pupat pe obraz si apoi el m-a luat si m-a strans tare in brate.Cam asta e tot, nu stiu ce sa mai fac sa-i dovedesc ca il vreau inapoi, el a cam inceput sa fie interesat intr-un fel de alte fete, sau vrea doar sa ma faca geloasa, nici nu stiu, ma doare enorm si nu mai stiu cum sa procedez, va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu cateva sfaturi, il iubesc mai mult decat orice pe lumea asta, vreau sa fim iar impreuna, am incercat sa-i dovedesc si ca m-am schimbat, multumesckisskiss

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga mea crede-ma ca mi-au dat lacrimile la povestea ta.
Tu nu vezi ce vad altii din exterior, asta e clar.
Tu ai suporta sa iti vezi iubitu cu o prietena? Sti ca pe noi ne apuca dracii cand auzim de fosta dar apoi sa auzim ca e combinat cu o buna prietena sau celputin o prietena.
Iar barbatii sunt foarte setati pe chestia " ce e al meu este al meu " si lupta pana la final. Dar cand iti dai iubita pe tava, scuza-ma asta nu mai inseamna ca esti om. Mi se pare de neconceput.

Eu zic sa il lasi in pace 2 saptamani - o luna. Nu il mai cauta, lasa-l sa isi faca ordine in minte. Oricum daca il vei lasa singur isi va da seama ce a pierdut. Asa ca stai pe sufletu tau nu face diferenta.

Deci sfatul meu e sa rupi legatura cu el sa nu mai vb deloc o saptamana cu el si urmatoarele doar daca te baga el in seama.
Stiu ca e greu dar este foarte sanatos.

| cryssu90 explică (pentru anonim_4396):

Buna,multumesc frumos de sfaturi,stiu ce vrei sa spui,dar oare cum as putea sa rup legatura cu el un timp, sa-l las singur ca sa-si poate face ordine-n minte, daca noi inca locuim impreuna?sad

| anonim_4396 a răspuns (pentru cryssu90):

Pai ai putea sta la tatal tau, daca nu se poate asa, iesi cu prietenele in oras cand el este acasa.

| cryssu90 explică (pentru anonim_4396):

La tatal meu n-as prea vrea sa mai stau,pentru ca nu e un tata asa cum ar trebui,ma face sa sufar,imi vb urat, s-a despartit de mama mea si din cauza asta se razbuna mai mereu pe mine.Iar in legatura cu iesitul cu prietenele, din pacate suntem in spania si nu mi-am facut prietene sad de asta e cam dificila situatia si nu stiu nici eu cum s-o scot la capat

| Laura46 a răspuns (pentru cryssu90):

Nu trebuie sa mai locuiesti cu el.pleaca de acolo.voi sunteti despartiti dar el se foloseste de tine.doar pentru pat.u simti k e rece ca nu mai e ca inainte...te tine langa tine pentru ii convine ca cedezi de fiecare data.nu sh cum poti sa il mai iubesti

| cryssu90 explică (pentru Laura46):

Nu am unde sa ma ducsad

| tyger a răspuns (pentru cryssu90):

Du-te la tatal tau, gaseste-ti rapid un loc de munca si apoi muta-te singura, e singura solutie, fa-ti viata frumoasa, nu face compromisuri pe care le poti regreta mai tarziu

| Laura46 a răspuns (pentru cryssu90):

In Romania de ce nu te intorci? Mamam ta unde este? Pai draga mea, avand in cedere cum stau lucrurile... vrei s aspui ca o s aramai cu el doar pentru ca nu ai unde sa te muti? e evident ca tu il iubesti dar el nu.eu nu as mai sta o secunda langa el,crede-ma,cand am citit detaliile scrise de tine, imi venea sa-l strang de gat, serios.Nu s eface asa cu o fata, sa o combini cu altu ca sa ce.sa scape de tine? nu te amagi ca face "dragoste" cu tine.Sa ii fie rusine ca s-a despartit d etine dar neoficial te mai ia o tura

| anonim_4396 a răspuns (pentru cryssu90):

Atunci draga mea ar trebui sa cantaresti balanta bine cu iubitu tau, cine cum si cu ce a gresit si sa o luati de la 0. Rezolvati ce e de rezolvat.

10 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Imi pare rau, dar nu cred ca te mai vrea. Iubirea lui a apus.Sa te combine cu altul,sa nu mai fie tandru cand o faceti, sa te muti de la el si sa nu-i pese, sa il intereseze altele...sunt prea multe.

Ai o sansa, oarecum.Sa ii arati cat de mult il iubesti sau sa il faci gelos.Tu alegi!

| tyger a răspuns:

Daca a incercat sa te combine cu un alt prieten de-al lui. sa fii sigura ca nu te mai vrea, daca continua sa stea cu tine cu siguranta o sa-si bata joc. Eu zic sa-ti gasesti pe altul, iar data viitoare sa fii mai atenta.