| Gipsy a întrebat:

Marti si miercuri am facut sex neprotejat. Joi am facut protejat si astazi iar neprotejat. Precizez ca iubitul meu a scos penisul afara cu 2-3 secunde afara, inainte sa ejaculeze.

Stiu ca sunt cateva sanse sa ramai si de la sexul neprotejat.

Mie trebuie sa-mi vina menstruatia peste 4-5 zile, pentru ca am ciclul neregulat.

Acum intrebarea.
Sunt putin stresata si mi-e frica sa nu fi ramas insarcinata.
Ciclul luna trecuta mi-a venit pe 25, iar mie de obicei imi vine luna urmatoare ori cu 3 zile inainte, ori cu 3 zile dupa.

Alaltaieri mi-a curs un lichid putin gros alb spre maroniu, ieri un bej asa, iar azi un alb spre bej.

Credeti ca sunt sanse sa fiu insarcinata?

Multumesc pentruraspunsuri.

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Tie nu-ti place sa-ti pui capul linistita pe perna,seara?
De ce te joci cu corpul si nervii tai?
Nu spun,e minunat sa faci sex,dar nu e numai placere sexul asta,e si responsabilitate!
Nu era mai bine acum sa stai si tu linistita,fara sa enumeri protejat,neprotejat,sunt insarcinata,nu sunt insarcinata?
Nu am nici cea mai mica intentie sa te amarasc,esti tu nelinistita destul,dar as vrea sa intelegi ca singura te expui unor pericole mari,pe care le-ai fi putut preveni!
Acum,important este sa nu fi fost tu in perioada fertila, care e greu de stabilit din cauza ciclului tau neregulat. Faptul ca el a incercat metoda coitului intrerupt nu prezinta siguranta, banuiesc ca stii despre existenta lichidului seminal care e purtator de spermatozoizi si pe care partenerul nu-l poate controla!
Daca pana in 29 sept nu-ti vine, asteapta pana in 9-10 oct si fa un test de sarcina.
Si,desi se tine de-un fir de ata, poate ai noroc de data asta!
Nu mai fa imprudente, le poti plati ingrozitor de scump!
Protejati-va!

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce nu faci mereu protejat? Nu te înțeleg!
Îți place să te joci cu focul, prietenul a aplicat metoda coitului întrerupt și nu știm cât de bine stăpânește această metodă!
Din punctul meu de vedere, șansele sunt foarte mici, dar prezente. Dacă întârzie mai mult de 7-10 zile trebuie să faci un test de sarcină.
Luxul și prostia în viață costă bani!
Pa, pa.

| giuly a răspuns:

''Sunt cateva sanse''?
Lol, poti sa te apuci de invitatiile de botez.

| crucialmelody a răspuns:

Nu mai fa sex neprotejat. Mie mi-ar fi frica si in acel caz apai la sexul neprotejat. Ai grija. Asteapta sa-ti vina ciclul si fa un test de sarcina.>big grin

| blackfox a răspuns:

Cred ca ar trebui sa astepti sa iti vina menstruatia, asa vei fi mult mai sigura. Daca nici asta nu te linisteste, asteapta pana cand se termina si fa-ti un test de sarcina.Si data viitoare folositi prezervativ, asa nu te vei mai stresa luna de luna.Bafta