| anaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Masturbarea pe clitoros poate duce la dezvirginare? sau nu are nici o legatura?

9 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Pana nu introduci ceva care sa rupa / perforeze himenul, nu! Dar oricum, mare atentie la igiena mainilor, cand te joci pe acolo!

| mona a răspuns:

Nu are nici o legatura

| lostcontrol12 a răspuns:

Se numeste clitoris..si nu, nu are nicio legatura cu dezvirginarea, stai linistita happy

| eurynomus a răspuns:

Daca doar masezi clitorisul nu risti sa te dezvirginezi, doar daca bagi ceva inuntru risti. oricum cele mai intense orgasme se obtin clitoridian

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Nu are nici o legatura. Dezvirginarea are loc cand himen-ul (piele fina care este la aproximativ 2-3 cm de la intrarea in vagin) este rupt la prima relatie sexuala.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu stii nimica despre corpul tau si despre sex, intoarcete la papusi si revino la masturbare dupa ce mai cresti.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Masturbarea "clitoridiană" NU are nici o legătură cu cea vaginală!

Masturbarea clitoridiană reprezintă masturbarea realizată prin "masarea" clitorisului.

Dacă nu introduci NIMIC în vagin ( nici măcar degetul ), atunci NU rişti să te dezvirginezi singură!

Răspuns utilizator avertizat
| shaormaru2000 a răspuns:

Masturbarea pe clitoros poate sa dauneze grav sanatatii. poate chiar sa ucida. eu zic sa vizitezi un doctor! si ca sa iti raspund la intrebare, nu dezvirgineaza, stai linstita