| MariaCristinasnD2 a întrebat:

Bună!
Mi-a întârziat ciclul 8 zile timp in care mi-am făcut 2 teste de sarcină și au ieșit negative
Sex neprotejat și ciclu neregulat
Cât să mai aștept?
Sa repet alt test?
Mulțumesc pentru răspunsuri

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Atunci NU are cum sa-ti intarzie, fiindca ciclul de tip NEREGULAT nu vine niciodata la aceeasi data, deci este imposibil sa spui ca a intarziat odata ce nu se poate estima sau calcula urmatoarea lui aparitie.

Un test corect de sarcina se poate face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala, cu prima urina de dimineata.

Orice test facut inainte de 21 de zile, este inutil si va arata eronat.