| lavyyy_6110 a întrebat:

mi a intarziat menstruatia 3 zile, nu am facut sex neprotejat si nici nu a ejaculat in mine, dar in ultima luna am devenit vegetariana si am exclus total din meniu carnea si lactatele..credeti ca poate avea legatura? Tin sa mentionez ca in general imi vine regulat si ca am simtome premenstruale de vreo 2 saptamani

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu are nici o legatura trecerea ta la vegetarieni cu sarcina.S-ar putea sa fie alte cauze de nu ti-a venit ciclul.

| Iyulia3712 a răspuns:

3 zile e foarte putin si iti spun, in proportie de 100% NU esti insarcinata si se trage de la meniul vegetarian. Daca continui cu acest regim, sa fii pregatita de intarzieri majore la menstruatie. Totusi, ar fi mai sanatos pentru tine sa adopti un meniu OVO-LACTO-PESCO-VEGETARIAN. Asta inseamna sa nu mananci doar carne deloc, dar in rest sa mananci oua, lactate si peste.

| HereToHelp123 a răspuns:

3 zile nu e mult. Si eu o am destul de regulata, dar am mai avut perioade cand mi-a intarziat si 3-4 zile. Stresul,vremea asta care e asa cum e ne pune la pamant, ne moleseste, etc. Sunt atatia factori. Mai asteapta putin! :* Daca totusi intarzie mai mult de o saptamana, poti vizita un ginecolog. Nu e nicio rusine! Poti avea o dereglare, cine stie? :* Bafta multa si nu fi speriata!