| sbt a întrebat:

:* Mi-am inceput viata sexuala ceva timp in urma.Cu toate astea nu reusesc sa ajung la orgasm :-s iar pe iubitul meu il deranjeaza chestia asta. Ce as putea sa fac? Va rag ajutati-ma:*

Răspuns Câştigător
| Sergiu2609 a răspuns:

Daca abia ti-ai inceput viata sexuala iti va lua ceva timp sa inveti sa iti controlezi senzatiile, nu te grabi sa dai vina pe el. Incepeti cu un preludiu cat mai incins 2-3 pahare de vin big grin un sex oral din partea lui, bai da sa dureze, nu gata hai te-am udat destul si mi se rupe... si sa incerce tehnica cu degetu mijlociu si inelar, face minuni. Si sa n-ai inhibitii... n-ai nevoie de nicio analiza sau sa bati atata drum pana la ginecolog pentru un sex, nu stiu despre ce tot vorbeste Brigaela acolo, de parca ar avea ea cine stie ce experienta laughing

6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intai du-te la ginecolog si asigura-te ca nu ai vreo infectie. Apoi incearca cu blandete sa te masturbezi si sa vezi exact care sunt pasii care te duc la orgasm. Apoi discuta cu partenerul tau si urmati impreuna acei pasi. Luati-o incet, cu rabdare, fara reprosuri. S-ar putea sa dureze mai multe luni, poate chiar un an, dar cu rabdare, iubire si intelegere, veti reusi.

| gigiro a răspuns:

Nu stiu exact care sunt procentele, dar sa stii ca foarte multe femei, cu ani buni de viata sexuala in spate, nu au orgasm. Cele mai multe, mimeaza. Cauzele sunt multiple, dar cred ca in cazul tau, faptul ca e o relatie " ascunsa" fata de parinti, iti creeaza undisconfort psihic. Asteapta sa mai treaca timpul, sa se mai maturizeze relatia, mai mult preludiu. Daca in timp persista problema, poate fi vorba si de o alta cauza de natura ginecologica, de exemplu o vaginita sau altceva. De frigiditate inca nu e vorba.

| thereforyou a răspuns:

Nu incepeti direct sexul, inainte sa incepeti ar fi indicat sa iti faca sex oral ceva timp, jocuri erotice si apoi sa incepeti. Parerea mea.

| andreea_9470 a răspuns:

Incearca sa te gandesti doar acolo cand faceti sex si sa te concentrezi mai mult. nu te gandi la nimic altceva.

| DevilLife a răspuns:

Sa nu te mai gandesti la nimic doar la el si la ce simti in momentul ala. uita de tot, orice problema, alunga orice gand rau.in pat trebuie sa uiti de tot. e singurul lucru ce il poti face.

| YrINaismissingtheoldTPU a răspuns:

Draga mea singura modalitate de a trece de acest stres este s stai de vorba cu iubitul tau mai multe despre pozitiile care iti plac si care te fac s te simti bine...sunt si fete care isi ating clitorisul pentru a ajunge la orgasm incearca... daca in relatia voastra exista inhibitii scapa de ele si atunci fi sigura ca am2 o sa fiti satisfacuti happy. fundita?